Ak ste doteraz váhali, či máte dostatok technických schopností a skúseností na to, aby ste sa pustili do 3D tlače, je čas nabrať odvahu. Alfawise U30 je nový super-jednoduchý 3D printer, s ktorým to dáte. Táto tlačiareň sa zároveň môže pochváliť aj veľmi nenáročnou cenou. Čo viac si priať?

 

Alfawise U30 : Schopnosti a funkcie

V porovnaní so svojim radovým predchodcom, Alfawise U20, model U30 má o čosi menšiu plochu tlače. Vo svojej tvorbe teda budete limitovaní maximálnym rozmerom tlačeného objektu 220 x 220 x 250 mm. Je to stále veľmi použiteľná, dalo by sa povedať štandardná veľkosť, ktorá vám bude pri väčšine úloh dokonale postačovať. Zároveň tak získate výhodu kompaktných rozmerov zariadenia, ktoré sa vám pohodlne zmestí aj s rezervou na bežný kancelársky stôl. Vďaka tryskám s rozmerom 0,4mm môžete dosiahnúť práve takúto maximálnu hrúbku tlačenej vrstvy. Presnosť je s modelom U20 vysoko porovnateľná. Uspokojí nie len amatérskeho, ale aj profesionálneho užívateľa tlačiarne. Ďalšou výhodou je vysoká univerzálnosť možných náplní – Alfawise U30 dokáže tlačiť z ABS, PLA, ale dokonca aj bambusových vlákien.

Alfawise U30 : Skladanie a ovládanie

Alfawise U30 patrí k 3D tlačiarňam novej generácie. Zabudnite na dlhé hodiny odborného skladania a inštalácie, z ktorej vás rozbolí hlava. Táto tlačiareň pozostáva z niekoľkých veľkých, predpripravených dielcov, ktoré poskladáte rýchlejšie, ako priemernú hračku z Kinder vajíčka. Stačí spojiť rámy, zdroj a materskú dosku priloženými kolíkmi a skrutkami. Tlačiareň je po zložení ihneď pripravená k práci. Stačí už len nastaviť výškovú úroveň pomocou pohodlne dostupných a príjemne responzívnych otočných prvkov.

Ste pravák, alebo ľavák? Alfawise U30 myslí na obe možnosti, a tak si dotykový ovládací displej môžete umiestniť na tú stranu, ktorá je vám pohodlnejšia. Tlačiareň môžete pripojiť k PC, alebo doň zasuniete len USB kľúč či pamäťovú kartu pre offline tlač. Na prípravu súborov pre tlač môžete využiť open sourceové programy ako Cura či Simplify 3D. Obmedzenie nečíha ani pri kompatibilite s operačnými systémami – či máte Windows, MacOS alebo Linux, U30 sa skamaráti s každým.

Alfawise U30 : Materiál a kvalita

Alfawise U30 je z pevného hliníkového rámu, ktorý už bol preverený použitím pri viacerých iných modeloch. Je stabilný, čím sa zvyšuje aj prenosť samotnej tlače. Zdroj energie je umiestnený na bezpečnom a kompaktnosť umocňujúcom mieste. V praxi iste oceníte aj schopnosť pokračovať tam, kde tlačiareň prestala v prípade, že počas tlače došlo k nečakanému prerušeniu prívodu elektriny. Ušetríte si tým nie len čas a nervy, ale tiež drahocennú náplň. Tlačiareň si uržuje stabilnú a rovnomernú teplotu, netreba sa teda báť ani popáleia pri odoberaní čerstvých výtlačkov.

Alfawise U30 : Na záver…

Alfawise U30 je kompaktná, presná, cenovo dostupná a univerzálne použiteľná 3D tlačiareň. S jej montážou si, navyše, poradíte aj bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností a bude kompatibilná s akýmkoľvek PC systémom aj náplňou. Ide o horúcu novinku, preto si na nejaké doplnky a upgrady ešte budeme musieť chvíľku počkať. Čakanie sa však určite vyplatí. Najmä ak uvážime, že Alfawise U30 môžete v aktuálnej akcii na GearBest mať už za 160 eur a pár centov!

Prejsť k Alfawise U30 na GearBest