Ak sa práve poohliadate po nejakom schopnom tablete, máme pre vás jeden skvelý tip. Volá sa ALLDOCUBE M5X a je stelesnením fráze “veľa muziky za málo peňazí”. Obzvlášť vtedy, ak sa vám podarí využiť akciu na GearBest, ktorá ho ponúka len za skvelých 151.98€. A navyše aj s pekným koženým puzdrom so stojančekom, ktorý dostanete ako darček. Poďme si ho teda pozrieť z blízka…

ALLDOCUBE M5X : Konštrukcia a dizajn

ALLDOCUBE M5X patrí s uhlopriečkou 10.1″ k jedným z väčších tabletov na súčasnom trhu. Dokonale v tomto smere nahrádza svojho predchodcu – model ALLDOCUBE M5, s ktorým by si na prvý pohľad mohli byť jednovaječnými dvojčatami. Rozdiely prichádzajú v oblasti vnútorných parametrov, ale k tomu sa ešte dostaneme nižšie. Pokiaľ teda ide o vzhľad, M5X je pekný, platinovo sfarbený elegán, ktorý padne do oka obom pohlaviam aj rôznym vekovým kategóriám.  Výrobca na jeho telo použil kov a plast, peknou povchovou úpravou dosiahol celkom luxusný vzhľad, ktorý nízku cenu tohto zariadenia rozhodne neodráža.

Napriek svojim väčším rozmerom (17 x 24 x 0,85 cm) a citeľnej váhe (510 g), ALLDOCUBE M5X celkom dobre sadne do rúk. Hrany sú pekne zaoblené, akékoľvek hardvérové tlačidlá sú intuitívne zoradené na bočnej hrane. Ak už s klasickým androidovým tabletom nejakú skúsenoť máte, budete sa pri jeho ovládaní cítiť ako doma.

ALLDOCUBE M5X : Displej

Desaťpalcový IPS displej jednoznačne patrí k hlavným lákadlám nového M5X. Vďaka nefalšovanému 2K rozlíšeniu (2560 x 1600 pixelov) vyzerá jeho obraz skutočne úchvatne, jemno a detailne. Kombinácia rozmeru a kvality displeja tento tablet predurčuje stať sa hitom najmä u fanúšikov audiovizuálnych zážitkov. Kvalitnú obrazovku ale určite ocenia aj hráči videohier. Nadpriemernú 10-bodovú responzívnosť, ktorá tento displej opäť vyčleňuje zo stáda konkurencie, potom už určite ocení úplne každý.

ALLDOCUBE M5X : Špecifikácie a funkcie

ALLDOCUBE M5X o zákazníka bojuje naozaj zaujímavými výkonnostnými parametrami. Ukrýva v sebe desaťjadrový procesor MTK Helio X27 s taktom až 2.6GHz. RAM-ka dostala 4GB a úložisko pekných 64GB priestoru. Pokiaľ ide o softvér, spoľahnúť sa môžete na dobre vyladený a energeticky efektívny Android 8.0. Nie je to síce najnovšia verzia androida, ale v čase, kedy sa na trhu ešte stále bežne predávajú aj 6-ky či 7-ky ide stále o celkom súdobý a aktuálny tablet. Až čas, samozrejme, ukáže, ako to v tomto prípade bude vyzerať s aktualizáciami.

Na bežné každodenné úlohy je M5X ako stvorený. Hanbu si ale neurobí ani pri väčšej záťaži – pri strednej grafickej úrovni na ňom hladko rozchodíte všetky náročnejšie herné hity, ako je Asphalt 9 či PUBG. 

ALLDOCUBE M5X : Fotoaparáty

Fotoaparát obvykle býva v kategórii tabletov len tak nejak “do počtu”. Inak to nie je ani v tomto prípade – vystačiť si musíte so skromnou kombináciu 2MP vpredu a 5MP vzadu. Ak však budete dbať na dobré svetelné podmienky a dáte šošovkám čas trošku zaostriť, výsledky fotografovania s týmto tabletom nebudú až také nepoužiteľné. V ideálnom prípade, samozrejme, foťáky využívajte len na bežnú funkcionalitu videohovorov či príležitostné momentky.

ALLDOCUBE M5X : Nabíjanie a I/O rozhrania

ALLDOCUBE M5X disponuje dvojicou Nano SIM slotov. Tablet teda môžete využívať aj na klasické telefonovanie a SMS-kovanie, prípadne mobilný internet cez vášho telefonického operátora. Dokonca na ňom hladko chytíte aj 4G vrátane slovenských frekvencií. Má tiež slot na externú pamäťovú kartu, ako aj 3,5mm audio výstup na slúchadlá.

Na nabíjanie slúži MiccroUSB rozhranie. Batéria má kapacitu skvelých 6600mAh, čo vám pri bežnom každodennom užívaní (vrátane nejakých tých videí a hudby) pokojne vystačí na tri dni bez nabíjačky. Samotné nabíjanie však nedisponuje žiadným “urýchľovačom”, ideálne si na neho vyčleňte čas v noci, kedy zariadenie určite nebudete potrebovať.

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelALLDOCUBE M5X
CPU MT6797
RAM4GB
ROM64GB (možnosť rozšíriť kartou až do 128GB)
OSAndroid 8.0
Displej 10.1-palcov, 2560 x 1600 pixelov, 10-bodový, IPS
Fotoaparátyvzadu 5MP + vpredu 2MP
SIM 2 Nano SIM
SieteGSM: 900/1800/1900MHz
WCDMA: B1 / 2 / 5 / 8
FDD-LTE: B1 / 2 / 3 / 4 / 7 / 17 / 20 / 28
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupy3,5mm, microUSB, SD slot
Batéria6600mAh
Bluetooth4.2
WiFi802.11 b/g/n/ac
Rozmery24.00 x 17.00 x 0.85 cm
Hmotnosť0.510 kg
Obsah baleniaTablet, ihla na SIM, USB kábel, nabíjačka

 

Na záver

ALLDOCUBE M5X je vaša najlepšia voľba, ak túžite po výkonnom a veľkom tablete za dobrý peniaz. Nečakajte od neho žiadne extra funkcie, ako sú čítačky odtlačkov, NFC či rýchlonabíjanie. Jeho výkon, super silná batéria a kvalitný 2K displej sa vám však zaručene postarajú o dlhé hodiny prvotriednej zábavy. Pre rýchly prístup do e-shopu, kde je M5X momentálne k dispozícii so super zľavou, kliknite nižšie.

Prejsť k ALLDOCUBE M5X na GearBest