Nákup cez internet je výhodný aj pohodlný. Niekedy však zákazník zapochybuje o tom, či je aj bezpečný. GearBest robí všetko pre to, aby jeho zákazníci z celého sveta pri nákupe o svojej bezpečnosti pochybovať nemuseli – vaše súkromie a platby sú na GearBest chránené tými najefektívnejšími a najmodernejšími metódami. A aby ste okrem bezpečia pocítili pri nákupe aj maximálny komfort, ponúka GearBest aj širokú škálu platobných možností, z ktorých si vyberie naozaj každý. Aké sú ich prednosti a ktorá je tá správna práve pre vás?

Pri každom nákupe na GearBest dostanete možnosť vybrať si svoju obľúbenú platobnú metódu.

PayPal platby nie len pre užívateľov

PayPal je „virtuálna peňaženka“, ktorá je vo svete považovaná za jednu z najbezpečnejších a najspoľahlivejších platobných metód. Napriek tomu ju mnohé zahraničné e-shopy svojim zákazníkom neumožňujú. Pre GearBest to však neplatí. Pokiaľ PayPal poznáte a používate, iste vám ho netreba bližšie predstavovať. Ak ho však ešte nemáte a plánujete cez internet nakupovať častejšie, možno by ste jeho používanie mali uvážiť.

Paypal vám poskytuje maximálne možné bezpečie. Pri platbe neposkytujete predajcovi žiadne osobné údaje. Vystupujete len pod e-mailovou adresou a menom, ktoré ste si zaregistrovali.  Na rozdiel od niektorých iných virtuálnych peňaženiek, na PayPal nemusíte peniaze priamo vkladať. Konto si jednoducho prepojíte so svojou platobnou kartou alebo klasickým účtom. Odtiaľ potom čerpáte peniaze bez toho, aby ste platobné údaje zdieľali s predajcom. Vaša platba sa pri používaní PayPalu tiež nenavyšuje o žiadne poplatky. A je extrémne rýchla a jednoduchá.

PayPal vám ponúka tiež dodatočnú ochranu v prípade vašej nespokojnosti s tovarom. Stačí zažiadať PayPal o zablokovanie predmetnej platby a otvorenie sporu (“File a dispute”). Vaše peniaze tak budú chránené až dokým sa záležitosť nevyrieši.

GearBest PayPal svojim zákazníkom odporúča ako platobnú metódu číslo 1. Využiť ju, napokon, môžete aj vtedy, ak sami PayPal nepoužívate. Stačí, ak si pri výbere platobnej metódy zvolíte “Pay by credit card via PayPal” (zaplatiť kartou cez PayPal). Stránka vás presmeruje na hosťovskú platbu, ktorú uskutočníte cez PayPal svojou platobnou kartou. Akceptujú sa karty MasterCard, Visa, Discover, American Express.

Bezpečné platby aj s kartou

Ak nakupujete cez internet len príležitostne, zrejme budete preferovať priamu platbu klasickou platobnou kartou. GearBest túto metódu, samozrejme, podporuje. Akceptovať na priame platby však bude len karty MastercardVisa. 

Hoci je PayPal vo všeobecnosti považovaný za najbezpečnejšiu online platobnú metódu, o svoju bezpečnosť nemusíte mať žiadne obavy ani v prípade platby kartou. GearBest používa široké spektrum  elektronických aj fyzických bezpečnostných opatrení, ktoré spoľahlivo ochránia vaše osobné aj platobné údaje. K vašej platobnej karte sa preto nikto nepovolaný cez GearBest nedostane. K týmto opatreniam patrí aj 128-bitový protokol SSL – najvyšší komerčne dostupný variant tejto modernej ochrany.

Na dobierku to nepôjde…

Slovenskí zákazníci sú zvyknutí nakupovať v domácich e-shopoch aj na takzvanú dobierku – čiže platiť za objednaný tovar až v okamihu, kedy si ho prevezmú na pošte či od kuriéra. Skutočnosť, že za tovar neplatia, kým ho reálne nedržia v rukách, im dodáva pocit istoty a bezpečia – hoci si za dobierku musia priplatiť.

Ak robíte nákupy zo zahraničných internetových obchodov častejšie, určite už viete, že je to tak trochu slovenská špecialita. Absolútna väčšina zahraničných e-shopov (a patria k nim aj čínske veľkoobchody) na dobierku neposiela a vyžaduje platbu vopred. Pre pocit bezpečia vám GearBest ponúka precízne stopovanie vašej zásielky, preto sa nikdy nemusíte obávať, že by k vám tovar, za ktorý ste vopred zaplatili, nedorazil. GearBest má tiež výhodné podmienky záruky a reklamácie, ktoré vás ochránia v prípade, že so zásielkou niečo nebude v poriadku.