Koľko si treba našetriť, ak túžite po novom notebooku, ktorý by mal spoľahlivý výkon, veľkokapacitnú batériu a obrazovku, čo vám umožní užívať si prácu na čerstvom vzduchu? Možno vás šokujeme, no vystačíte si s menej ako 200 eurami! Tak nízko klesla na GearBest akciová cena na nový Chuwi HeroBook CWI532, ktorý všetky tieto požiadavky spĺňa. Štrnásťpalcová novinka z Číny má jeden z novších procesorov od Intelu, dodáva sa s Windows 10 aj angličtinou a rozhodne si zaslúži pozornosť. Poďme sa s ním zoznámiť bližšie…

Chuwi HeroBook : Konštrukcia a dizajn

Značka Chuwi má renomé výrobcu šikovných ekonomických notebookov, ktoré ponúkajú aj viaceré prednosti z kategórie prestížnejších produktov. Novinka HeroBook v tomto smere priam vyniká. Okrem iného, môže sa pochváliť aj krásnym dizajnom. Chuwi HeroBook je kompaktný celokovový notebook, ktorý pripomína MacBook Air alebo Xiaomi Mi Air. Váži len 1,39 kilogramov, takže vám bude pohodlným spoločníkom na cestách aj pri práci mimo office. Veľkosťou sa pri tom pohybuje kdesi uprostred – s uhlopriečkou 14.1″ by mal uspokoiť aj tých, ktorým ultramalé notebooky nevyhovujú. 

Konštrukcia tohto zariadenia pôsobí celkom stabilne a spoľahlivo – obrazovka sa pri otváraní nijako neprehýba, od klávesov má bezpečný odstup. Zo spodnej strany notebooku nechýbajú gumené “nôžky”, ktoré zabránia jeho zošmyknutiu zo stola. Veľkou užívateľskou výhodou sú “priznané” skrutky na spodnom kryte, ktoré vám pri základnej technickej zručnosti (a odvahe) umožnia výmenu, údržbu či upgrade komponentov do tohto notebooku aj vo vlastnej réžii. 

Chuwi HeroBook má klasickú QWERTY klávesnicu bez numerickej zložky. Nájdete tu tiež veľký a presný touchpad s podporou multitouch ovládania.  

Chuwi HeroBook : Displej

Chuwi HeroBook má 14.1″ LCD displej s rozlíšením 1366 x 768. Hoci v pixeloch netrhá žiadne rekordy, skóre hravo vyrovná krásnou sýtosťou farieb, lahodným kontrastom a výbornými náhľadovými uhlami. Chuwi displej, navyše, celkom úspešne “vyladil” na pohodlné používanie aj v exteriéry. Nie je síce vyslovene matný, ale pri vytiahnutí jasu na maximum z neho dostanete naozaj krásne výsledky. 

Chuwi HeroBook : Špecifikácie a funkcie

Nový HeroBook s číslom CWI532 beží na procesore Intel Atom E8000. Je to pomerne nový 64-bitový čipset s turbo frekvenciou až do 2.0GHz. Dopĺňa ho grafika Intel N3000. Táto kombinácia je pre low-costové zariadenie, určené najmä na kancelársku prácu a nenáročné hry či audiovizuálnu zábavu (laptop hladko zvláda aj 4K!), úplne adkvátna. Vyznačuje sa tiež výnimočnou efektivitou pri práci s energii, čo sa pozitívne odráža na výdrži batérie (viac nižšie). Od výroby má notebook 64GB úložisko a 4GB operačnej pamäte. Jedinou slabinkou je využitie EMMC technológie namiesto pružnejšieho SSD – ale viete to vyriešiť dodatočným rozšírením. Naopak, rozšírenie neumožňuje RAM-ka – notebook má len jeden slot a výrobca uvádza, že jeho maximálna kapacita sú práve už dosiahnuté 4GB.

S Chuwi HeroBook hneď “out-of-the-box” dostanete aj operačný systém Windows 10 Home, a to v angličtine. Zariadenie podporuje aj duálne WiFi frekvencie. 

Chuwi HeroBook : Nabíjanie a I/O rozhrania

Chuwi HeroBook je skutočný premiant v kategórii výdrže batérie. Tá má kapacitu parádnych 38Wh a vydrží vám na jediné nabitie až 9 hodín! K takejto veľkej batérii určite patrí aj rýchlonabíjanie – a Chuwi vám ho aj poskytne. Nabíjačka sa pri nabíjaní pri tom vôbec neprehrieva.

Pokiaľ ide o rozhrania, Chuwi HeroBook má k dispozícii DC port na nabíjanie, SD slot na pamäťové karty, 2 x USB 3.0, microHDMI a klasický výstup pre slúchadlá.  

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelChuwi HeroBook CWI532
Procesor + grafikaIntel Atom E8000 Quad Core (1.0-2.0GHz) + Intel Celeron N3000 GPU
RAM4GB
ROM64GB EMMC
OSWindows 10 Home
Displej 14.1-palcov, 1366 x 768 pixelov, LCD, anti-glare, 16:9
Fotoaparát0.3MP
RAM sloty1 (LPDDR3)
WLAN kartaÁno
JazykyAngličtina
Vstupy a výstupyDC, 3.5mm audio jack, USB 2.0, USB 3.0, microHDMI, SD slot
Batéria38Wh
Bluetooth4.0
WiFi802.11a/b/g/n/ac
Rozmery33.20 x 21.40 x 2.13 cm
Hmotnosť1.39 kg
Obsah baleniaNotebook, sieťový adaptér, kábel, manuál

Na záver

Chuwi HeroBook je skvelý prípad toho, ako súdruhovia v Číne dokážu za minimálne náklady vyvinúť všestranné a aktuálne zariadenia pre každodenné použitie. Ak sa vám podarí využiť práve prebiehajúcu akciu na GearBest, dostanete len za 177.00€ parádny 14.1″, celokovový, slušným softvérom aj hardvérom vybavený notebook, ktorý ako bonus poskytuje nadštandardnú výdrž batérie aj skoro-matný displej s výbornou viditeľnosťou. Stačí kliknúť nižšie…

Prejsť k CHUWI HEROBOOK na GearBest