Pamätáte si CUBOT X18? Na trh práve prichádza jeho vylepšená verzia CUBOT X18 Plus, ktorá prináša za dostupnú cenu naozaj pestrú paletu atraktívnych parametrov a funkcií. Zvýhodnený predpredaj tejto novinky už na GearBest odštartoval, a tak sa dnes pozrieme bližšie na to, čo ponúka…

 

Konštrukcia a displej

CUBOT X18 Plus sa po dizajnovej stránke drží všetkých najaktuálnejších trendov – ponúka príjemne ergonomickú konštrukciu so zaoblenými hranami, ale tiež displej s pomerom strán 18:9, ktorý pokrýva takmer celú plochu prednej strany zariadenia. Telefón má klasickú veľkosť 5.5 palca, čo je praktické najmä ak plánujete nakupovať nejaké univerzálne doplnky, ktoré s touto štandardizovanou uhlopriečkou zaručene rátajú. Samotný displej však vďaka efektnému zakriveniu dosahuje uhlopriečku až 5.99“, vďaka čomu sa vám obraz zdá o čosi širší a priestornejší, čo vám spríjemní najmä sledovanie multimediálnych súborov či hranie vidieohier. Displej má tiež príjemné FullHD+ rozlíšenie a je teda nie len rozmerom, ale aj kvalitou pomerne výrazným vylepšením oproti svojmu predchodcovi CUBOT X18.

Rám tohto smartfónu je z kovu, zatiaľ čo zadnú stranu pokrýva efektné sklo. Na chrbtovej strane nájdete aj skener odtlačku prsta a šošovky duálnej kamery. Vybrať si pri nákupe tohto X18 Plus môžete z modrej a čiernej farebnej verzie.

 

Špecifikácie a funkcie

V útrobách CUBOT X18 Plus sa ukrýva osemjadrový 64-bitový procesor MediaTek MT6750T. Rovnaký čipset poháňa, napríklad, smartfóny HomTom S9 Plus, Ulefone Power 2, Maze Comet či Uhans Max 2. Dá sa považovať za vyššiu strednú triedu a pri bežnom, ale aj o čosi náročnejšom užívaní na jeho limity určite nenarazíte. K dispozícii vám telefón dáva 4GB operačnej pamäte a 64GB úložisko, pamäťovú kartu akceptuje až do výšky 256GB. Smartfón podľa výrobcov okrem navýšeného výkonu myslí aj na zvýšenú energetickú úspornosť. Jedným z najväčších lákadiel tohto zariadenia je ale nepochybne operačný systém – novučičký Android 8.0 Oreo.

Pokiaľ si dávate záležať pri výbere smartfónu na jeho fotografickej výbave, CUBOT X18 Plus vás určite poteší svojou duálnou zadnou kamerou, kde hlavná šošovka má až parádnych 20.0MP, zatiaľ čo druhá s 0.3MP plní svoju úlohu pri doostrovaní. K dispozícii vám je aj duálny LED blesk. Vpredu nájdete nemenej zaujímavú selfie cam s 13.0MP a integrovanými skrášľujúcimi filtrami.

Slovenských užívateľov iste poteší, že 4G sieť, ktorou sa zariadenie hrdí v prípade oboch svojich SIM slotov, bude plne použiteľné aj u nás – čiže telefón pokrýva aj frekvenčné pásmo B20. Zo svetových jazykov telefón taktiež ponúka pestrý výber. Či je avizovaná “slovenščina” práve ten náš rodný, tak často skomolovaný, alebo ide o slovinčinu, to takto na diaľku ťažko odhadnúť. Čeština je však viac než istá.

 

Nabíjanie a I/O rozhrania

CUBOT X18 Plus má 4000mAh batériu, ktorá by ho aj pri energetickej náročnosti jeho displeja a ďalších funkcií mala byť schopná udržať pri živote takmer dva dni. Rýchlonabíjaním ani bezdrôtovým nabíjaním sa výrobca v propagačných materiáloch nechváli, a tak je zrejme na mieste usudzovať, že nimi smartfón nedisponuje.

Pokiaľ ide o vstupno-výstupné rozhrania, CUBOT X18 Plus má na nabíjanie a dátový prenos klasický Type-C konektor, ale poskytuje tiež 3,5 mm audio výstup pre priame pripojenie slúchadiel.

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelCUBOT X18 Plus
CPUMTK6750T 1.5GHz Octa Core
RAM4GB
ROM64GB (možnosť rozšíriť kartou až do 256GB)
OSAndroid 8.0
Displej5.99″, 2160 x 1080 (FHD+)
Fotoaparátyvzadu 20.0MP + 0.3MP (+ duálny LED blesk), vpredu 13.0MP
SIMdual SIM dual standby, 2 Nano SIM karty
SieteGSM: 850/900/1800/1900MHz
WCDMA: 900/2100MHz
FDD-LTE: B1/B3/B7/B8/B20
JazykyMultilanguage (vrátane češtiny a zrejme aj slovenčiny)
Vstupy a výstupy3.5mm audio port, Type-C
Batéria4000mAh
Bluetooth4.0
WiFi802.11b/g/n/ac
Rozmery15.85 x 7.36 x 0.85 cm
Hmotnosť0.1788 kg
Obsah baleniaSmartfón, sieťový adaptér (100-240V 5V 2A ), USB kábel, zadný ochranný kryt

 

 

Na záver

CUBOT X18 Plus je cenovo dostupná vlajková loď s najmodernejším softvérom, výbornou fotografickou výbavou aj atraktívnym displejom. Práve teraz je na GearBest k dispozícii za skvelú uvádzaciu cenu 107.24 EUR, no hoci sa táto predpredajová cena zrejme bude už čoskoro navyšovať, ani v plnej podobe určite neprekoná väčšinu ďalších smartfónov s obdobne inovatívnou výbavou.

Prejsť k predpredaju CUBOT X18 Plus na GearBest