Predstavte si, že by vám na upratovanie stačil jeden jediný pomocník. Jediný vysávač, ktorý by si poradil so špinou pod postelou aj za skriňou, so zaprášenými záclonami aj ťažko dostupnými zákutiami v čalúnených kreslách, s vysypanou múkou v kuchyni aj neporiadkom vo vašom aute. Ako by mal takýto zázrak vyzerať? Presne ako Dibea D18! Bezdrôtový tyčový vysávač, ktorý je taký univerzálny a všestranný, až sa tomu nechce veriť. Tento pomocník je navyše tiež cenovo maximálne dostupný. Už čoskoro ho GearBest naskladní aj vo svojich európskych pobočkách a vy si ho teraz môžete zarezervovať v predpredaji za menej ako 100 eur! Poďme sa naň teda pozrieť zblízka!

Dibea D18 : Konštrukcia a dizajn

Robotické vysávače majú svoje nezanedbateľné výhody. Nie každý im však príde na chuť. Ak máte čistotu vo svojej domácnosti predsa len radšej vo svojich vlastných rukách, potom je pre vás najlepšou alternatívou šikovný tyčový vysávač – ideálne bezdrôtový na nabíjanie a dokonale všestranný. Presne to je Dibea D18. Pôsobivý vertikálny vysávač, ktorý toho dokáže oveľa viac, než by ste na prvý pohľad hádali.

Dibea D18 je skladací vysávač z hliníku a kvalitného ABS plastu, ktorý si po rozbalení jednoducho “naklikáte” časť po časti do seba. Nepotrebujete na to žiadne náradie ani technickú zdatnosť. Jednotlivé diely do seba hladko zapadajú, nikde necítiť nežiadúcu vôľu, čo naznačuje kvalitné továrenské spracovanie konštrukcie. Na rozdiel od bežných “ležiacich” vysávačov, tie vzpriamené sa nebudú nevzhľadne povaľovať kdesi v kúte a obťažovať vás svojimi priestor zaberajúcimi hadicami a káblami. K vysávaču Dibea D18 dostanete jednoduchý nástenný držiak, ktorý upevníte lepiacou časťou priamo o stenu. Na mieste drží veľmi dobre a nezdá sa, že by mal povrch steny akokoľvek poškodzovať. 

Kritici vertikálnych vysávačov často poukazujú na únavnosť takéhoto vysávania, keďže pri ňom v ruke nemáte len samotnú hadicu s koncovkou, ale celé telo vysávača. Dibea D18 je však neuveriteľne ľahký vysávač, ktorý váži len 2,2 kilogramu a slušne tak podliezol latku aj svojho modelového predchodcu D17. Ďalšou výtkou môže byť nedostatočná kapacita nádobky na odpad. Tá má v tomto konkrétnom prípade 0,55 litra, čo by vám na bežný neporiadok malo bohate stačiť. 

Tou najväčšou výhodou takéhoto typu vysávača je, samozrejme, absolútna sloboda a komfort, keďže vás neobmedzuje žiadny kábel, ktorý by sa zamotával do nábytku a bolo by ho nutné prehadzovať z jednej do druhej zástrčky vždy, keď sa posuniete do ďalšej miestnosti. Príjemným konštrukčným bonusom modelu D18 je LED podsvietenie, ktoré vám uľahčí dôsledné vysávanie v tmavých kútoch a pod nábytkom.

Dibea D18 : Možnosti využitia

Čo všetko Dibea D18 dokáže? Ľahšie by bolo, hádam, hovoriť o tom, čo nedokáže. Dibea D18 je dokonale multifunkčné zariadenie, ktoré vám pomôže s čistotou v každej miestnosti, na každom povrchu, ba dokonca aj v aute.  Dve základné polohy vysávača sú tyčová a ručná. Tá prvá je na klasické vysávanie podláh. Môžete ju využiť bez rozdielu na dlažbe, drevených parketách, plávajúcich a laminátových podlahách, ale aj na kobercoch. Nemusíte nič prehadzovať – motorizované kefky na koncovke vysávača si rovnako dobre poradia s každým typom a tvrdosťou podlahy.

Ručná varianta je určená na dočisťovanie škár, ale aj na hĺbkové čistenie záclon, čalúneného nábytku či dokonca postele a matracov. Obzvlášť praktický je vysávač Dibea D18 pri použití v aute – jemné kefečky jeho koncoviek si poradia so sedadlami, koberčekmi aj ventiláciou a vy ušetríte kopec času aj peňazí sa vysávanie na umývárkách a čerpacích staniciach.

Všestrannosť tohto zariadenia zvyšuje aj jeho tichá prevádzka (výrobca uvádza 75dB, meranie v praxi dokonca ešte o 10dB menej). Vysávaním nebudete nadmerne rušiť susedov ani budiť oddychujúceho člena rodiny v inej miestnosti. To jediné, čo Dibea D18 naozaj nedokáže, je čistenie na mokro respektíve čistenie mokrých povrchov.

Dibea D18 : Výkon

Dibea D18 disponuje sacou silou od 4000Pa (dlhodobý stabilný výkon) až po 9000Pa (mód vysokého výkonu). Nie je to teda úplný rekordman, ktorý by snáď postačil aj na priemyslené účely, ale bežná údržba domácnosti preň bude úplnou hračkou. Medzi dvomi zmieňovanými módmi prepínate jednoduchým potiahnutím “spúšte” na rukoväti. Nemusíte ju pri vysávaní držať stále stlačenú, takže sa kŕčov do dlane báť určite netreba 🙂 .

Vysávač Dibea D18 používa pri čistení štvornásobnú filtráciu a iste budete prevapení, koľko veľa toho ostane v jeho nádobke po prejdení zdanlivo čistého povrchu. Filter je pri tom celkom jednoduchý a najmä ľahko očistiteľný – stačí ho dôkladne preprať v rukách.

Dibea D18 : Nabíjanie a výdrž

Dibea D18 má pomerne malú, len 2200mAh batériu, iste aj s ohľadom na udržanie nízkej hmotnosti vysávača. Po maximálnom nabití vám však vydrží na nízkom móde vysávania celých 45 minút nepretržitej prevádzky, čo podľa výrobcu bohate postačuje na dôsledné povysávanie zhruba 120m2 priestoru. Ak máte zálusk na vysoko znečistené miesto a potrebujete používať vysávač na plný výkon, výdrž batérie, samozrejme, klesá – a to zhruba na polovicu. Po zapojení na nabíjačku musíte do opakovaného dobitia batérie čakať 4-5 hodín.

 

Na záver

Dibea D18 je šikovný vysávač, ktorý v domácnosti využijete prakticky na všetko. Je ľahký, komfortný, jednoducho sa čistí a poradí si s každou bežnou nečistotou v domácnosti aj osobnom vozidle. Ak sa túžite oslobodiť od káblov, ale robotický vysávač vás veľmi neoslovil, je pre vás tento typ vysávača ideálnou voľbou. Vo svojej kategórii je Dibea D18, navyše, mimoriadne ekonomickou voľbou. A v práve prebiehajúcom predpredaji v európskych skladoch GearBest to platí ešte viac. Objednajte si ho teraz len za 97.35€. Stačí kliknúť na tlačidlo nižšie…

Prejsť k Dibea D18 na GearBest