GearBest v súčasnosti testuje nové spôsoby distribúcie tovaru tak, aby sa k zákazníkom dostal čo najskôr. K rýchlosti určite prispejú sklady rozmiestnené po svete. U mnohých druhov ponúkaných tovarov si tak na GearBest môžete vybrať aj odkiaľ má byť tovar odoslaný. Zatiaľ však zostáva faktom, že väčšina tovaru k vám putuje z Číny a to môže aj napriek moderným technológiám trochu trvať. Ako teda celý proces prebieha?

Najrýchlejší spôsob

GearBest ponúka ku každému tovaru niekoľko možností prepravy. Ak vám nevadí počkať, je tu možnosť neregistrovanej leteckej prepravy (Unregistered Air Mail). Tá je zdarma už pri najmenších položkách a tovar by k vám mal doraziť v priebehu 15 až 30 dní. Nevýhodou je, že nemôžete zásielku sledovať. A tiež je tu riziko, že ak sa zásielka stratí, nebudete sa k nej vedieť dostať.

Druhou možnosťou je lacný spôsob prepravy, ktorý vám dodá pokoj pri sledovaní, kde sa práve zásielka nachádza. Ide o registrovanú leteckú prepravu (Registered Air Mail). Doba dodania sa spravidla tiež o niekoľko dní skráti, no jej výhodou je najmä to, že nemusíte tŕpnuť, kedy a či vám bude zásielka dodaná. Všetko môžete sledovať online.

GearBest odporúča ako najlepší spôsob prepravy expedovanú zásielku (Expedited Shipping). Hoci je násobne drahšia než registrovaná preprava leteckou poštou, je overené, že svoju zásielku budete mať do pár dní. Vyššia cena za prepravu môže byť odstrašujúca vtedy, ak tvorí veľkú časť ceny tovaru. No pri drahších tovaroch sa skutočne vyplatí a pocit pokoja pri sledovaní zásielky je veľmi príjemný. Pri niektorých tovaroch expedovanú zásielku ponúka GearBest v cene!

Preprava

Ďalšou formou dopravy je Priority Line. V pomere cena / rýchlosť dodania neraz zo spomínaných možností víťazí – oproti Expedited Shipping je až niekoľkonásobne lacnejšia, hoci je dodacia lehota často rovnaká, alebo len nepatrne dlhšia. Táto možnosť však nie je  vždy dostupná pre všetky druhy tovaru a krajiny.

Pokiaľ vám ide o rýchlosť, určite neprehliadnite možnosť výberu veľkoskladu, z ktorého vám bude tovar odoslaný. Indikujú ho pri každom produkte znaky vlajok a môžete dokonca tovar aj priamo vyhľadávať podľa jeho dostupnosti v konkrétnom sklade. Doba dodania sa tým výrazne skracuje, a tak sa zo svojho tovaru môžete tešiť už o niekoľko dní. Výberom expedičného skladu, ktorý je k vám najbližšie (teda v EU alebo vo Veľkej Británii) sa tiež úplne vyhnete dovoznému clu a DPH, ktoré celkovú cenu vášho tovaru môžu navýšiť v niektorých prípadoch až o 33 % (viac sa dozviete v našom poradcovi o daniach a clách).

Sledovanie zásielky

Pri neregistrovaných zásielkach je to jednoduché: čakáte, až kým zásielka nepríde. Predpokladajme však, že ste si vybrali buď registrovanú zásielku alebo zásielku expeditnú. Nižšie nájdete opis celého priebehu.

Na začiatku si spravidla budete musieť pár dní počkať, než sa zásielka spracuje a prepravca poskytne kód pre sledovanie. Tu treba podotknúť, že nie vždy ide o toho istého prepravcu. Raz je výhodnejšia jedna kuriérska služba, inokedy zas iná. GearBest reaguje pružne na situáciu na trhu, vzdialenosti a ponúkané možnosti tak, aby ste boli čo najspokojnejší.

Príkladom je robotický vysávač, ktorý je vybavený batériovými prvkami. V tomto prípade je Chronopost France ideálnou voľbou pre prepravu z Číny na Slovensko.

Sledovanie zásielky

Na obrázku môžete vidieť, že zadanie zásielky prišlo 4. mája 2017 a štyri dni trvalo spracovanie, než sa tovar vydal na cestu. Potom to už však šlo rýchlo.

 

Sledovanie zásielky

Hneď na ďalší deň bol tovar v Európe a o dva dni už na Slovensku. Doručený bol na ďalší deň. Celkový čas doručenia bol 8 dní (!), čo je porovnateľné s mnohými zásielkovými službami v Európe.

Záver

Všetko v podstate závisí od vás a je len na vašom rozhodnutí, či sa rozhodnete pre najlacnejšiu prepravu. Ak ste však ochotný priplatiť si, resp. k vami zakúpenému tovaru máte možnosť si vybrať expeditnú zásielku, alebo inú expresnú prepravnú službu, využite to. Výhod je veľmi veľa, no dve zásadné sú nedoškriepiteľné:

  1. Budete neustále vedieť, kde sa práve vaša zásielka nachádza.
  2. Už pár dní po objednávke a zaplatení budete mať tovar doma.

Znie to celé jednoducho a presne také to je. Tak ako všetko na GearBest.