Značka Elephone vyniká mimoriadne vyvinutým zmyslom pre estetiku a nezaprie ho ani v prípade novučičkého Elephone A5, ktorý priam kričí” “Som krásny, pochváľ sa mnou!”. Novinka spadajúca do strednej triedy však má v talóne oveľa viac, než len pekný vzhľad. Elephone A5 už v tejto chvíli nájdete v predpredaji aj na GearBest. Prvé kusy, ešte horúce priamo z výrobnej linky, by sa mali začať rozposielať po Mikulášovi. Pridáte sa k prvým majiteľom tejto lákavej novinky? Nasledovné riadky by vám mohli pomôcť rozhodnúť sa…

Elephone A5 : Konštrukcia a dizajn

Elephone nepatrí práve k značkám, ktoré by za rok vychŕlili na trh niekoľko desiatok nových produktov. Jednotlivé prototypy nechávajú slušne vyzrieť – a niekedy hádam aj trošku odstáť. Zákazníkom sa však za čakanie odmenia elektronikou, na ktorú je spoľah, o čom svedčia aj dobré ohlasy a recenzie na väčšinu z ich smartfónov, akčných kamier a ďalších produktov. Elephone A5 by mal byť priamym nástupcom modelu A4 a ďalších kúskov zo série A. No kým tieto sa radili skôr do ekonomickej triedy pre nenáročných, Elephone A5 všetkými atribútmi spĺňa kategorizáciu strednej triedy. Zachováva si pri tom veľmi príjemnú cenu – obzvlášť v predpredajovom zvýhodnení.

Pokiaľ ide o dizajn, Elephone A5 má potenciál získať si vás na prvý pohľad. Svojimi jagavými odtieňmi pri tom hádam ašpiruje najmä na dámsky trhák – niečo také atraktívne by z kabelky chcela vytiahnuť asi naozaj každá. Podľa samotného výrobcu sa pri výbere farebnej palety inšpiroval krásou drahokamov a elegantné krivky zariadenia zase čerpajú z kvalít modernej archotektúry. Phablet je celosklenený, výnimkou sú len oceľové lemy obopínajúce zaoblené hrany. K dispozícii bude po oficiálnom uvedení na trh v štyroch farbách – tyrkysová, tmavomodrá a modro-fialová prídu neskôr, twilight si môžete objednať už dnes.

Elephone A5 : Displej

Elephone A sa môže pochváliť 6.18“ displejom v kvalite FullHD+. S výnimkou trošku výraznejšej spodnej lišty a horného “notch” výrezu, displej zaberá prakticky celé telo tohto phabletu. Sklo, ktoré displej chráni, je tvrdené a malo by poskytovať akú-takú ochranu ped poškriabaním či rozbitím.

Elephone A5 : Špecifikácie a funkcie

Elephone A5 v sebe ukrýva osemjadrový procesor Helio P60, ktorý sa špecializuje najmä na efektívnu prácu s AI technológiami. V spolupráci s grafickým procesorom Mali G72-MP3 poskytuje telefónu stabilné a moderné hardvérové zázemie, ktoré by vás malo uspokojovať ešte dlho po zakúpení tejto novinky. Pokiaľ ide o softvér, v tejto chvíli sú všetky A5-ky vybavené “out-of-box” Androidom 8.1 – výrobca však predosiela, že v čo najkratšom možnom čase umožní všetkým majiteľom A5-ky plynulý prechod na Android 9.

Elephone A5 má 4GB RAM, a to v rýchlejšej a energeticky úspornejšej verzii DDR4X. Úložná pamäť dostala do vienka kapacitu 64GB. S externou pamäťovou kartou však viete telefónu dopriať až 512 dodatočných giga voľného priestoru. Jazyková konfigurácia je “multilanguage” – nastaviť si na telefóne môžete pokojne aj češtinu.

Elephone A5 : Fotoaparáty

Ak je v niečom nový Elephone A5 unikátny, je to jeho päťzložková fotovýbava. Na zadnej srane sa nenachádzajú dve, ale hneď tri šošovky, ktoré by si mali kvalitne poradiť aj s nepriaznivými svetelnými podmienkami, ako je tma či protisvetlo. Majú 12 + 5 + 0.3MP. Vpredu nájdete duálnu selfie kameru s 20 + 2MP.

Elephone A5 : Nabíjanie a I/O rozhrania

Elephone A5 má batériu s kapacitou 4000mAh. Nabíja sa cez Type-C konektor a k dispozícii máte tiež všetko, čo budete potrebovať na jeho rýchlonabíjanie. Bezdrôtovo nový Elephone podľa všetkého nabíjať nepôjde. V rámci snahy zachovať jeho cenu na priaznivej a dostupnej úrovni je to však celkom pochopiteľný kompromis.

Do telefónu môžete súčasne vložiť dve Nano SIM karty. Pohodlne na ňom chytíte “slovenské” frekvencie 4G. Podporuje duálnu WiFi a má Bluetooth vo verzii 4.2.

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelElephone A5
CPUMT6771 Octa Core 2.0GHz
RAM4GB
ROM64GB (možnosť rozšíriť kartou až do 512GB)
OSAndroid 8.1 (FOTA Android 9.0)
Displej 6.18-palcov, 2246 x 1080 pixelov, kapacitný
Fotoaparátyvzadu 12.0MP + 5.0MP + 0.3MP, vpredu 20.0 + 2.0MP
SIM2 Nano SIM karty
Siete● GSM 850 / 900 / 1800 / 1900MHz
● CDMA: BC0
● WCDMA B1 / 5 / 8, TD-SCDMA B34 / 39
● TDD-LTE B38 / 39 / 40 / 41, FDD-LTE B1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 12 / 20 / 28ab
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupyType-C
Batéria4000mAh
Bluetooth4.2
WiFi802.11 b/g/n/ac
Rozmery15.50 x 7.55 x 0.81 cm
Hmotnosť0.200 kg
Obsah baleniaSmartfón, sieťový adaptér, ihla na SIM, Type-C kábel, adaptér na rýchlonabíjanie, adaptér na slúchadlá, anglický manuál

 

Na záver

Elephone A5 celkom strategicky prichádza na trh tesne pred Vianocami. Vďaka svojim inovatívnym funkciám, krásnemu dizajnu a priaznivej cene je, totiž, skutočne ideálnym tipom na darček. Pokojne si ho však doprajte aj sami – v predpredaji na GearBest vás bude stáť len 204 eur a pár centov. Nezabudnite si vybrať verziu určenú zákazníkom z EU krajín. Môžete sa spoľahnúť na to, že vám tak na telefóne bude správne fungovať 4G aj všetky ostatné variabilné záležitosti…

Prejsť k Elephone A5 na GearBest