V Ázii sa elektrické kolobežky tešia mimoriadnej obľube. Niet divu – v preľudnených a extrémne zastavaných metropolách Východu ide často o najpohodlnejší a najefektívnejší dopravný prostriedok. Stále častejšie sa však s touto inovatívnou variáciou na klasickú detskú hračku stretávame aj na Slovensku. Ak ste pomýšľali, že by ste sa k jej vyznávačom taktiež pridali, máme pre vás dnes horúci typ na model, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou, precíznou konštrukciou – a práve teraz aj skvelou akciovou cenou. Predstavujeme vám Xiaomi EUNI ES808…

 

Konštrukcia a dizajn

EUNI ES808 je dcérskym produktom mimoriadne obľúbenej čínskej značky Xiaomi, ktorá sa, okrem iného, preslávila aj svojim moderným minimalistickým dizajnom. V najlepšom duchu tejto tradície, čierno-biela kolobežka EUNI pôsobí elegantne, čisto a nadčasovo a vy sa za ňu rozhodne nebudete musieť hanbiť, ani keď práve budete vo svojom biznis obleku či šatách.

Ďalším určujúcim prvkom dizajnu elektro kolobežky je jej maximálna praktickosť – a teda skladnosť. Aj v tomto ohľade ES808 spĺňa, ba aj predčí všetky očakávania. Zložiť ju vám zaberie len niekoľko sekúnd a v zloženom stave meria len 112 x 43,5 x 51 centimetrov, čo oceníte najmä pri prenášaní v menšom kufri auta, alebo pri presunoch hromadnou dopravou. Kolobežka váži 13.2 kilogramu, teda asi ako priemerné dvojročné dieťa, a tak si s jej príležitostným prenášaním v pohode poradia aj krehšie dámy. Potrebujete ju zaparkovať? Žiadny problém. Potiahnutím kormidla smerom k sebe uvediete do chodu integrovaný stojan kolobežky, a tak si nemusíte robiť starosti s opieraním o steny a podobne.  

Telo kolobežky je z odolnej hliníkovej zliatiny a o dynamickú no hladkú jazdu sa stará dvojica 8“ kolies – predné je dofukovacie a efektívne tlmí nerovnosti na ceste, zadné je z pevnej gumy. Nosnosť zariadenia je výrobcom stanovená na 100 kilogramov.

 

Špecifikácie a jazdné vlastnosti

Xiaomi EUNI ES808 je poháňaná 250W elektromotorom a 5.2Ah Li-ion batériou, ktorá sa na jedno nabitie postará až o 25 kilometrov plynulej jazdy. Inteligentný šetrič energie ju automaticky vypne po 1 minúte nečinnosti, a tak vyťažíte maximum z jej kapacity aj pri kratších či prerušovaných jazdách. Nabíjanie trvá zhruba 2-3 hodinky. Maximálna rýchlosť, ktorou na nej môžete uháňať, je 20 km / h, čo je na účel je využitia – teda mestskú jazdu – úplne postačujúce. Kolobežka si poradí aj s miernym briežkom, podľa výrobcu až do 12° náklonu. Detailné informácie o rýchlosti, ktorou sa práve rútite, ale aj prejdenej vzdialenosti, sa kedykoľvek dozviete z praktického minidispleja na kormidle.

Vďaka jasným LED svetlám vpredu aj vzadu, na kolobežke Xiaomi EUNI ES808 môžete bez obáv o svoju bezpečnosť vyraziť na cesty aj po zotmení. S certifikátom vodotesnosti IPX5 nemusíte mať strach ani zo zlého počasia – dážď či kaluže vašej elektro kolobežke neublížia.

 

Xiaomi EUNI ES808 nie je len elektrická, ale tiež smart kolobežka. Po prepojení na špecializovanú aplikáciu získate prístup k analýze dát vašich jázd, ale je to tiež praktický spôsob, ako mať kolobežku neustále pod dohľadom v prípade, že by sa vám ju niekto chcel pokúsiť odcudziť. Čo dodať? Tu výrobca myslel naozaj na všetko.

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelXiaomi EUNI ES808
MateriálHliníková zliatina
Max. rýchlosť20 km / h
Max. dojazd25 km
Max. zaťaženie100 kg
Osvetlenie Vpredu aj vzadu
VodotesnosťIXP5
Elektromotor250 W
Batéria58 W / 5.2 Ah
Dĺžka nabíjania2-3 hodiny
Výška pedálov7.2 cm
Odporúčaná voltáž220 V
Bluetooth4.0
Dosah bluetoothu10 m (bez prekážok)
Rozmery106.00 x 51.00 x 110.00 cm ( v rozloženom stave)
Hmotnosť13.2 kg
Obsah baleniaKolobežka, adaptér, inštalačná pomôcka

 

 

 

Na záver

Xiaomi EUNI ES808 je kvalitná, vkusná a mimoriadne praktická elektro kolobežka, ktorá splní všetky vaše očakávania – a niektoré, hádam, aj predčí. Vyznačuje sa krásnym dizajnom, praktickou konštrukciou, vysokou bezpečnosťou aj výbornými jazdnými vlastnosťami. V rámci práve prebiehajúcich osláv 4. narodenín GearBest ju môžete mať za výbornú akciovú cenu €270.85, čo je o 42-percent menej, než koľko stojí mimo akciu. Akcie sa dokonca vzťahuje na skladové zásoby GearBest alokované v EU! Hoci samotné zariadenie disponuje čínskou koncovkou, pri objednávke na Slovensko by ste k nej automaticky mali dostať aj adaptér, ktorý tento problém vyrieši. Pre objednávku, stačí kliknúť na tlačidlo nižšie.

Prejsť ku kúpe XIAOMI EUNI ES808 na GearBest