E-shop GearBest je už sám o sebe obľúbeným miestom pre tých, ktorí túžia nakúpiť špičkovú ázijskú elektroniku za najvýhodnejšie ceny. Okrem toho však GearBest ponúka aj nepreberné množstvo ďalších spôsobov, ako pri nákupe ešte viac ušetriť. O klasických výpredajoch, promo akciách a niektorých ďalších z nich sme už písali v TOMTO ČLÁNKU.  Teraz si však posvietime na GearBest kupóny. Čo to vôbec je? Kde je ich možné získať? Na čo a ako sa používajú a kedy ich uplatniť, naopak, nejde? Všetky dôležité informácie sa dočítate v nasledujúcich riadkoch…

GearBest kupóny – čo to vlastne je?

Kým u nás sú zľavové kupóny stále tak trochu okrajovou záležitosťou (v rámci svojich vernostných programov ich rozposielajú niektoré obchodné reťazce, alebo sa príležitostne objavujú v časopisoch či novinách), v zahraničí ide o jeden z najbežnejších a najobľúbenejších spôsobov, ako pri nákupe ušetriť. Nie je ničím neobvyklým vidieť v supermarkete kdesi v USA panie s vozíkmi praskajúcimi vo švíkoch a plnými rukami zľavových kupónov, s ktorými na svojom nákupe dokážu obdivuhodne ušetriť. V duchu kupónovej tradície ponúka obdobu tejto formy zliav aj GearBest. Na čo však míňať tony papiera, keď môžu zľavové kupóny byť aj virtuálne? Napokon, s hi-tec prostredím GearBest e-shopu je to v absolútnej zhode. GearBest kupóny sú teda virtuálne ústrižky s kódom či heslom, ktoré vás oprávňujú kúpiť nejaký konkrétny produkt so zľavou.

Kde ich nájsť a ako ich získať?

Spôsobov, ako GearBest kupóny získať, je hneď niekoľko. Najjednoduchším – a celkom neprehliadnuteľným – je sledovať aktuálne promo akcie na domovskej stránke e-shopu. Prakticky neustále medzi nimi nájdete aj akciu zameranú špeciálne na tento druh zliav, slovo “COUPON” má obvykle už priamo vo svojom názve.

Niekedy je kupónová promo akcia zameraná na množstvo výrobkov z určitej kategórie (smartfóny, tablety, robotické vysávače), inokedy sa rozdáva zľavový kupón na jediný produkt. Niekedy je niekoľko kupónových zliav ukrytých aj vo vnútri väčšej promo akcie, treba, skrátka, hľadať a mať oči na stopkách. Prehľad aktuálnych kupónov vždy nájdete na hlavnej stránke ako “Daily Coupon Reveal”. Sú prehľadne roztriedené podľa ich platnosti (na produkt, na kategóriu, na kompletný sortiment danej značky).

GearBest kupóny ďalej poskytuje aj priamo jednotlivým zákazníkom. Dostať ich môžete, napríklad, ako odmenu za doplnenie informácií do svojho zákazníckeho profilu a iné aktivity. Určite sa tiež oplatí prihlásiť na odber GearBest newslettera, takto vám už žiadne kupónové akcie (ani iné) neutečú.

Niektoré kupóny sú vo forme kódov – tie treba pri nákupe na príslušné miesto opísať či nakopírovať a zľava je vaša. Na iné GearBest kupóny stačí kliknúť a automaticky sa vám uložia do vášho GearBest zákazníckeho účtu. Kliknite vpravo hore na svoj účet a nájdete ich prehľadne zoradené pod kolónkou “My Coupons”:

Tu si viete kedykoľvek skontrolovať svoje aktuálne kupóny, ale aj tie, ktoré ste už minuli, alebo nechali prepadnúť. Kliknutím na “Use link” sa priamo z kupónu dostanete aj do kategórie produktov v e-shope, kde kupón môžete uplatniť.

Na čo sa môžu GearBest kupóny používať? Aké majú obmedzenia?

GearBest kupóny sú vždy viazané na konkrétny produkt, kategóriu či značku. Nie je to teda univerzálna zľava, ktorou si znížite celkovú cenu nákupu. Nijakým spôsobom tiež s kupónmi nie je možné zredukovať poštovné náklady vašej objednávky. Navyše si kupóny môžete vždy uplatňovať len na produkty, ktoré sú práve v predaji za ich plnú cenu. Čiže, platí klasická formulka “zľava sa nevzťahuje na už zľavnené produkty”, s ktorou sa môžete stretnúť aj v kamenných obchodoch. Ak skúsite kupón použiť na už zľavnený tovar, jeho cena sa, naopak, vráti na plnú výšku, dajte si na to preto radšej pozor, aby ste pre svoju nepozornosť nakoniec nejaké to euro neprerobili.

Existuje tiež spodná hranica celkovej ceny objednávky (“subtotal”), na ktorú je možné kupónovú zľavu uplatniť. Nájdete ju priamo na kupóne. Obvykle je ale naozaj veľmi nízka (niekoľko eur). Pozor tiež na kupóny, ktoré sú určené len pre objednávky z konkrétneho veľkoskladu (Čína, EU atď.) – všetko sa z kupónu prehľadne dozviete.

Jeden kupón môže každý zákazník použiť len raz, na jeden kus produktu. Sú totiž aj množstevne obmedzené (pri kliknutí na denný prehľad kupónov dokonca priamo vidíte, na koľko percent je už daný kupón rozobratý). Každý kupón má tiež jasne definovanú platnosť. V prípade, že ide o kupónový kód z promo akcie, je rozhodujúca dĺžka samotnej akcie, ktorú jasne vidíte na reklamnom banneri. Pri kupónoch z dennej ponuky je obvykle platnosť limitovaná na určitý počet hodín po získaní kupónu – napríklad 48 či 120 hodín. Po uplynutí tejto lehoty platnosť kupónu vyprší.

Ako si kupón pri nákupe uplatniť?

GearBest kupóny si môžete uplatniť veľmi jednoducho. Stačí, keď pri nákupe pri zadávaní objednávky do boxu “Promotion Code” vložíte kód z vášho kupónu. Navyše, platné kupóny uložené vo vašom profile sa vám pri nákupe položky, na  ktorú ich možno uplatniť sami ponúknu, takže je veľmi ťažké popliesť sa. Cena zľavneného produktu sa automaticky zníži a vy tak presne viete, na čom ste.

Ak sa vám predsa len nejak podarí zabudnúť, alebo popliesť uplatnenie svojho GearBest kupónu, máte už len dve možnosti: Ak ste ešte objednávku nezaplatili, môžete ju zrušiť a vytvoriť odznova – tentokrát správne. Ak ste už platbou objednávku dokončili, môžete si kupón už len ušetriť na ďalší nákup.

A teraz – hor sa na lov kupónov 😉