GearBest je voľbou číslo jeden pre všetkých, čo si potrpia na široký výber a nízke ceny.

Ak však hľadáte spôsoby, ako váš nákup urobiť ešte lacnejším, mali by ste sa čo najskôr zorientovať v neprebernom množstve zliav, výpredajov, vernostných programov a promo akcií, ktoré tento renomovaný predajca ponúka.

V nasledujúcom článku vám s tým trochu pomôžeme…

 

1. Promo akcie

Tristošesťdesiatpäť dní v roku, dvadsaťštyri hodín denne – kedykoľvek si otvoríte stránku Gearbest.com, narazíte tam na nejakú atraktívnu promo akciu. V princípe ide o tematicky ladené balíky zliav, ktoré sa zameriavajú na konkrétny druh výrobkov (robotickí pomocníkovia, tablety, smartfóny), značku (Xiaomi, Chuwi), alebo sú organizované pri špeciálnej príležitosti podľa kalendára (polročný výpredaj, back to school…).

V rámci promo akcií nájdete najrôznejšie formy zliav a ďalších spôsobov, ako pri nákupe ušetriť. Buď ide o klasické percentuálne zľavy z ceny, alebo, napríklad, možnosť získať nejaký výrobok k nákupu takmer zdarma (tzv. “Add-ons”)- za symbolickú cenu. Spravidla ide o akcie časovo, a neraz aj množstevne obmedzené, preto sa neodporúča s nákupom príliš otáľať.

Promo akcie na GearBest určite neprehliadnete – zaujímajú výsadné miesto uprostred domovskej obrazovky e-shopu. Sledovať sa oplatí aj hornú lištu, kde sa taktiež nachádzajú promo bannery k aktuálnym akciám.

2. Predpredaje

GearBest patrí na trhu s elektronikou k významným hráčom medzinárodného kalibru. Pravidelne sa z tejto pozície stáva aj organizátorom exkluzívnych predpredajov vybraných noviniek.

Okrem toho, že sa jeho zákazníci môžu stať prvými majiteľmi inovatívnych a neopozeraných zariadení, môžu ich tiež získať za skvelé uvádzacie ceny – neraz aj niekoľkonásobne nižšie, než za aké sa budú zariadenia predávať po ich riadnom uvedení na trh. Predpredaje GearBest na svojom portáli promuje rovnako neprehliadnuteľne, ako promo akcie. Uvidíte ich priamo uprostred úvodnej obrazovky e-shopu aj s grafom, ktorý názorne ukazuje vývoj jeho ceny. Množstvo výhodných predpredajov tiež nájdete na lište pod tlačidlom “New” a voľbou “Presale”.

Opäť platí, že kto prv príde, ten prv melie. Čas aj počet kusov, na ktoré sa predpredajové ceny vzťahujú, je obmedzený. Dôležitou vecou, na ktorú by ste mali pamätať, je skutočnosť, že predpredajové veci bývajú odosielané s určitým časovým oneskorením. Túto informáciu vždy pri produkte GearBest jasne uvádza, preto zvážte, či ste ochotní na novinku čakať.

3. Bleskový výpredaj

Slovo “výpredaj” iste žiadnemu zákazníkovi e-shopov netreba vysvetľovať. Znamená to, že položky, na ktoré sa výpredaj vzťahuje, môžete kúpiť za mimoriadne výhodných podmienok a pekne pri tom ušetriť. A, ako logicky vyplýva zo slova “bleskový”, v tomto konkrétnom prípade ide o výpredaj pre tých, čo sa dokážu rozhodovať a konať rýchlo.

Kliknite na lište uprostred úvodnej obrazovky na voľbu “Flash sale” a dostanete sa ku všetkým takýmto aktuálnym ponukám naraz. Časomiera pri niektorých ukazuje, koľko času vám ešte na ich nákup v rámci výpredaja ostáva, inde zase vidíte, koľko percent zľavnených kusov sa už rozobralo. Aby ste sa na výpredaj vedeli pripraviť, upozorní na jeho začiatok GearBest aj vopred. Opäť v podobe štýlového odpočtu časomiery do začiatku predaja.

Na najatraktívnejšie bleskové výpredaje GearBest upozorňuje aj rozsiahlejším promom na úvodnej stránke svojho e-shopu. 

 4. Všetko za dolár!

Ste priaznivcom obchodov, v ktorých nájdete všetko za jedno euro, prípadne ešte lacnejšie? GearBest myslí aj na vás. Kliknite opäť na lište na tlačidlo “Flash Sale”, z padacieho menu si ale teraz vyberte možnosť “0,99 Zone”. Dostanete sa na ponuku tých najlacnejších vychytáviek – a iste budete príjemne prekvapení tým, čo všetko tu za pár centov nájdete. Okrem predmetov, ktoré kúpite skutočne do jediného dolára, môžete si tu vybrať aj o čosi drahšie veci – sú rozdelené do prehľadných kategórií po až do ceny 4,99 dolárov.

5. GearBest zľavy za nazbierané body

GearBest body, to je atraktívny vernostný program, ktorý vám umožní zbierať body a premieňať ich na zľavy pri vašich ďalších nákupoch. Body môžete získať rôznym spôsobom – prvú várku vám GearBest dá už pri vašej registrácii na stránkach, ďalšie si vyslúžite, napríklad, recenzovaním tovaru, ktorý ste si už z e-shopu nakúpili. Všetko o GearBest bodoch, spôsoboch, ako ich zbierať aj ako si ich uplatniť, nájdete v našom samostatnom článku TU.

Touto päticou tipov sa ale výpočet spôsobov, ako môžete s GearBest ušetriť, rozhodne nekončí. Stačí sa pozrieť do ktorejkoľvek z kategórií produktov a na vlastné oči uvidíte, koľko skvelých zliav sa na vás z každej strany bude valiť. Samozrejmosťou je potom možnosť zvoliť si na väčšinu objednávok bezplatnú dopravu až na Slovensko, čo vám tiež ušetrí nemalé náklady. A potom tu sú aj skvelé zľavové kupóny GearBest – ale o tých zase podrobnejšie až niekedy nabudúce…