Suverénnym bestesellerom medzi smartbandmi bol až do nedávna Mi Band 3 od Xiaomi. Teraz mu však šliape na päty silný konkurent – Huawei Honor Bracelet 4. Ak ste dosiaľ mali pocit, že všetky smartnáramky vyzerajú rovnako, bude sa vám tento kúsok určite páčiť. Najmä vo verzii Running Edition, ktorej sa v dnešnej recenzii budeme venovať predovšetkým, je vyslovene originálny. A poteší aj veľmi priaznivou cenou…

 

Huawei Honor Bracelet 4 : Konštrukcia, dizajn a displej

Smart náramky sa tešia stále väčšej popularite. Vývoj v tomto období však akosi stagnuje – najmä v porovnaní so smartfónmi, ktoré sa každým rokom oháňajú novými technológiami a funkcionalitou. Huawei Honor Bracelet 4 je preto vítaným sviežim vánkom – nebojí sa totiž odlíšiť už na prvý pohľad. Najmä vo verzii Running, ktorá je určená predovšetkým pre bežcov, pôsobí veľmi sebavedomo. Váži len 17g, čo iste oceníte pri dlhodobejšom nosení. Zaujme agresívnym náramkom z príjemného TPU s veľkými otvormi a pestrou farebnou paletou: vybrať si môžete z červenej, modrej, ružovej, zelenej, čiernej a žltej verzie (nie všetky sú však k dispozícii práve teraz aj na GearBest). Jediným hardvérovým ovládacím prvkom je okrúhly home button pod displejom.

Základná verzia náramku má 0,95″ displej. Odľahčená verzia Running ho má o čosi menší – 0.5″. Ide o farebný AMOLED displej, čím si nad spománaným konkurentom od Xiaomi iste u mnohých užívateľov Huawei slušne šplhol.

Verzia Running po konštrukčnej stránke vyniká najmä jedinečnou možnosťou vyňatia z klasického silikónového náramku a umiestnenia na bežeckú obuv. V balení na to nájdete špeciálnu príchytnú svorku, ktorou stačí podložiť šnúrky tenisky a zacvaknúť zvrchu telo smartbandu. Konečne niečo nové – a nie je to, samozrejme, len vec vonkajšej originality, ale najmä novej funkcionality. Ale o tom až nižšie.

Huawei Honor Bracelet 4 : Špecifikácie a funkcie

Huawei Honor Bracelet 4 Running Edition je zameraný špeciálne na potreby bežcov. Vlastne je tak špecializovaný, že by mal uspokojiť aj úplných fanatikov. Dáta preň zberá šesťosový senzor (dvojnásobok výbavy štandardných akcelometrov v smartbandoch!), ktorý po upevnení na topánke zaznamenáva váš beh do neuveriteľných detailov: uhol, v akom dvíhate a zakopávate nohu, rýchlosť a presná fyziognómia dopadu chodidla na povrch, tempo…to sú všetko parametre, ktorých dekódovaním môžete vylepšovať svoj bežecký štýl do dokonalosti. Lepším porozumením techniky svojho behu však môžete predísť aj prípadným nepríjemnostiam, či už ide o úrazy, alebo následky dlhodobých zlozvykov.

Honor Band 4 Running má podporu aj pre širokú plejádu iných športových aktivít. Je tiež vodotesný do 50m, takže s ním pokojne môžete aj plávať. Nechýbajú mu ani iné funkcie, na ktoré ste pri fit náramkoch zvyknutý. Notifikácie pre sedavý životný štýl, meranie srdečného tepu, rátanie kalórií, alebo správy a novinky z vášho smartfónu a sociálnych sietí.

Huawei Honor Bracelet 4 : Nabíjanie a I/O rozhrania

Nový Honor smartband sa nabíja spôsobom plug & charge. Konektory sú priamo na jeho tele, stačí ho pripnúť k USB adaptéru a napojiť na zdroj. Batéria vydrží v závislosti od spôsobu a intenzity používania 14-21 dní. Opätovné dobitie batérie vám zaberie asi 2 hodinky.

 

Na záver

Huawei Honor Bracelet 4 vo verzii Running Edition ponúka vysoko špecializované trackovanie pre skutočných bežeckých fanatikov. Zároveň mu ale nechýba ani široká paleta bežných funkcií, ktoré od smartbandu očakávate. No a navyše ponúka aj neopozeraný atraktívny vzhľad a jedinečnú možnosť dvojakého použitia – na zápästí aj na topánke. Čerešničkou na torte tohto zariadenia je však jeho cena: na GearBest vás v práve prebiehajúcej akcii vyjde len na 20 eur a pár centov, no ani po skončení zľavy nebude stáť omnoho viac (zhruba o 3-4 eurá). Ak radi beháte a ešte radšej máte inovatívne technológie, nie je nad čím premýšľať.

Prejsť k Huawei Honor Bracelet 4 Running na GearBest