Elektrické bicykle sú stále bežnejšie a populárnejšie aj na slovenských cestách. Umožnia vám dopraviť sa z bodu A do bodu B rýchlo, pohodlne, lacno a ekologicky. Hravo sa s nimi vyhnete zápcham aj problematickému parkovaniu, čo oceníte najmä vo väčších mestách. Dnes vám jeden parádny e-bike predstavíme aj my. Volá sa Inmotion P2, na jediné nabitie vás bez námahy (na plný elektrický mód) odvezie až 40 kilometrov a v aktuálnej akcii na GearBest pri jeho kúpe ušetríte až 15 percent z jeho plnej ceny.

Inmotion P2 : Konštrukcia a dizajn

Inmotion P2 pôsobí celkom robustne, stabilne aj spoľahlivo. Jeho telo je vyrobené z hliníkovej zliatiny, ktorá bez problémov unesie aj statného chlapa. Maximálna nosnosť odporúčaná výrobcom je až 120 kilogramov! Ak by ste sa však báli, že takto nosný bicykel bude aj veľa vážiť, môžete byť v pokoji. Inmotion P2 váži celkom štandardných 18 kilogramov, s ktorými si pri bežnej manipulácii poradí aj subtílnejší jazdec či dáma. Jedým z najatraktívnejších atribútov tohto modelu je nepochybne jeho intuitívne skladanie, ktoré vám s trochou praxe zaberie len niekoľko sekúnd. Pohodlne si vďaka nemu viete bicykel po zosadnutí z jeho sedla odložiť do menších úložných priestorov, alebo do kufra osobného automobilu. Bicykel vám tak môže robiť spoločnosť aj na výletoch či dovolenkách, čím sa univerzálnosť jeho využitia značne rozširuje.

Všestrannosť tohto bicykla podrtháva aj možnosť výškového nastavenia jeho sedadla. Používať ho môžu vysokí muži, nižšie ženy, alebo aj tínedžeri s výškou pod priemerom dospelej osoby.

Jedným z najdôležitejších prvkov každého kolesového dopravného prostriedka sú pneumatiky. Inmotion P2 má dofukovacie pneumatiky s priemerom 12″. Sú z pevnej gumy s výrazným dezénom a skvele držia aj na vlhkom či nerovnom povrchu. Hoci teda tento e-bike nie je priamo určený na nejaké off-roadové dobrodružstvá, môžete sa na jeho bezpečnosť a stabilitu spoľahnúť aj na menej kvalitných chodníkoch a cestách s hrbolcami a výtlkmi.

Inmotion P2 : Funkcie a výkon

Elektrický bicykel Inmotion P2 má silný 350W motor, ktorý je umiestnený na úrovni zadného kolesa. Bicykel dokáže hnať rýchlosťou až 30 kilometrov za hodinu, čo je viac, než koľko ponúka väčšina bežne dostupných bikeov z tejto kategórie. Silný výkon motora bicyklu pomáha aj pri stúpaní do prudšieho kopca – model P2 si hravo poradí s až 12° sklonom.

Bicykel môžete podľa aktuálnej potreby používať v troch odlišných módoch. Čisto na elektrický pohon, kombinovaným “mopedovým” spôsobom aj ako klasický bicykel. K základným bezpečnostným prvkom tohto modelu patria diskové brzdy na prednom aj zadnom kolese. Nechýba výrazné LED osvetlenie (vpredu aj vzadu), ktoré vám umožní jazdu aj po zotmení a v tmavších uliciach.

Inmotion P2 : Nabíjanie a výdrž batérie

Bicykel Inmotion P2 sa nabíja pomocou priloženej nabíjačky – nezabudnite si pri kúpe zvoliť EU verziu, ktorá je plne kompatibilná s našim napätím a zástrčkami. Kompletné nabitie jeho 7.8Ah batérie trvá asi 6 hodín, stihnete ho teda napríklad aj počas klasickej osemhodinovej pracovnej smeny. Výdrž batérie, samozrejme, závisí od zvoleného módu prevádzky, záťaže, náročnosti terénu a podobne. Vo všeobecnosti však výrobca sľubuje, že vás na čistý elektrický pohon bicykel dokáže na jediné nabitie prepraviť až 40 kilometrov. V prípade kombinovaného používania to bude 70-80 kilometrov. Po vybití batérie môžete pokračovaťv klasickom bicyklovaní. Treba však počítať s tým, že to pôjde o čosi ťažkopádnejšie, než na klasickom bicykli s veľkými kolesami a početnými prevodmi.

Na záver

Inmotion P2 je parádny elektrický bicykel, ktorý uspokojí aj náročných užívateľov. Je skladný, praktický, ekologický, výborne vyzerá a dokonale sa prispôsobí všetkým vašim požiadavkám. V porovnaní s mnohými konkurentmi v rovnakej kvalitatívnej a výkonnostnej kategórii má tiež celkom rozumnú cenu. Tá sa teraz v akcii na GearBest znížila o 15 percent na 675.51€ a zahŕňa aj bezplatné prioritné poštovné až na Slovensko. Ak sa chcete o bicykli dozvedieť viac, alebo si ho rovno objednať, kliknite na tlačidlo nižšie.

Prejsť k Inmotion P2 na GearBest