Nikto zrejme nepotrebuje smartfón, ktorý vydrží do -100°C, môžete sa s ním potopiť až na dno Mariánskej priekopy a nerozbije sa ani pri páde z lietadla. I tak však evidentne v segmente nerozbitných smartfónov je ešte stále čo vylepšovať. Dokazuje to aj nový ioutdoor X, ktorý sa hrdo pýši prívlastkom “najtenší nerozbitný telefón všetkých čias”. To ale určite nie je jediný dôvod, prečo by ste po ňom mali túžiť. Pozrime sa na neho spoločne z blízka…

ioutdoor X : Konštrukcia a dizajn

Pokiaľ ide o super-odolné telefóny, boli sme dosiaľ zvyknutí na mohutné, hranaté a ťažké “tehly” s uniformným dizajnom. Ioutdoor X je alternatívou pre tých, ktorým tento stereotypný dizajn nevyhovuje, alebo, skrátka, len túžia po niečom originálnejšom. Tento phablet svojich súputníkov z rovnakej kategórie na pohľad pripomína hádam len skosenými hranami. Inak pôsobí ako ktorýkoľvek iný telefón – ba dalo by sa povedať, že vďaka elegantnému telu z kombinácie hliníka a odolného nemeckého TPU (Bayer) pripomína skôr prémiové modely z business kategórie.

Ioutdoor X sa pýši prívlastkom “najtenší” vo svojej kategórii: je hrubý len 10,5mm, čo je na telefón, ktorý vydrží pády, nárazy, ponory, škrabance aj extrémne teplotné výkyvy skutočne málo. Jeho ďalšie rozmery sú 15,53 na výšku a 7,53 na šírku. Váži 210 gramov.

Ioutdoor X má certifikát vodotesnosti IP68 – pod vodou vydrží bez ujmy až 30 minút. K dispozícii sú dve farebné verzie – klasická čierna a čierna ozvláštnená jemnými červenými líniami.

ioutdoor X : Displej

 

Ioutdoor X má 5.7” displej chránený tvrdeným sklom Corning Gorilla Glass triedy 5. Iste netreba zdôrazňovať, že vydrží naozaj neuveriteľne veľa. Škoda len trochu slabšieho rozlíšenia – 1440 x 720. Displej po stranách pokračuje až takmer celkom ku hranám zariadenia. Horná a dolná lišta sú výraznejšie, iste aj kvôli už spomínaným skoseným rohom.

ioutdoor X : Špecifikácie a funkcie

 

Ioutdoor X poteší aj užívateľov, ktorí si potrpia na skutočne výkonné zariadenia. Jeho osemjadrový procesor MTK6763 má takt 2.0GHz, poradí si teda nie len s bežným surfovaním po nete, ale aj hraním videohier a ďalšími náročnejšími úlohami. To, že nejde len o nerozbitnú tehlu, ale multifunkčné sofistikované zariadenie, potvrdzuje aj jeho pamäťová konfigurácia – ioutdoor X má 6 GB operačnej pamäte a až 128GB úložisko.

Ioutdoor X má tiež množstvo užitočných senzorov – Face ID, gyroskop, G-senzor, kompas, užijete si s ním dokonca aj stále rozšírenejšie bezkontaktné platby a dátové transfery pomocou NFC. Operačný systém, ktorý telefón využíva, nesie označenie Android 8.1.

ioutdoor X : Fotoaparáty

 

Ioutdoor X je vybavený duálnou zadnou kamerou od SONY s kombináciou 16 a 8MP šošoviek. Pýši sa nadpriemerným výkonom nie len v ideálnych svetelných podmienkach. V spolupráci s bleskom na vysokej úrovni zvládne aj fotenie v šere či po tme. Nechýba ani kvalitná selfie cam s 13.0MP a funkciou identifikácie užívateľa pomocou rozoznávania čŕt jeho tváre.

 

ioutdoor X : Nabíjanie a I/O rozhrania

 

Bežnou výbavou super-odolných smartfónov bývajú aj super-odolné batérie. Ioutdoor X v tomto smere síce nejde do žiadnych extrémov, no i 3400mAh kapacita jeho batériu predsa len posúva nad priemer. Android 8.1, navyše, svojou energetickou úspornosťou túto kapacitu dokáže využiť na maximum. Iste vás poteší dostupnosť rýchleho nabíjania (štandard 9V/2A). Z 0 na 100 batériu nabijete za celkom komfortných 100 minút.

Ioutdoor X sa nabíja prostredníctvom univerzálneho Type-C kábla, volžiť doň môžete až 2 Nano SIM karty, alebo jednu Nano SIM-ku a pamäťovú TF kartu až do 256GB.

 

Technické parametre

SúčiastkaParametre
Modelioutdoor X
CPUMTK6763 Octa Core 2.0GHz
RAM6GB
ROM128GB (možnosť rozšíriť kartou až do 256GB)
OSAndroid 8.1
Displej 5.7-palcov, 1440 x 720 pixelov, Corning Gorilla Glass 5
Fotoaparátyvzadu 16.0MP + 8.0MP, vpredu 13.0MP
SIM2 Nano SIM / 1 Nano SIM + TF Card
SieteGSM: 850 / 900 / 1800 / 1900MHz, CDMA 2000: BC0
WCDMA: B1 / 2 / 4 / 5 / 8, TD-SCDMA: B34/39
TDD-LTE: B38 / 39 / 40 / 41, FDD-LTE: B1 / 3 / 5 / 7 / 8 / 20
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupyType-C
Batéria3400mAh
Bluetooth4.1
WiFi802.11 b/g/n/ac
Rozmery15.53 x 7.53 x 1.04 cm
Hmotnosť0.210 kg
Obsah baleniaSmartfón, sieťový adaptér, ihla na SIM, kábel, slúchadlá, manuál

 

Na záver

Ioutdoor X je super-odolný telefón, ktorý má šancu zaujať aj užívateľov, čo sa o tento typ zariadení dosiaľ veľmi nezaujímali. Keď sa totiž pozrieme na jeho nadpriemerný výkon, veľkú pamäť, množstvo univerzálnych funkcií a vkusný dizajn, vychádzajú z toho jeho fyziognomické kvality vlastne skôr ako príjemný bonus, než hlavný zmysel existencie. Ioutdoor X nájdete aj v ponuke GearBest – v týchto dňoch dokonca so skvelou zľavou lenza necelých 209 eur.

 

 

Prejsť k ioutdoor X na GearBest