Značka MinSu medzi západnými užívateľmi inteligentných technlógií zatiaľ príliš známa nie je. Doma v Číne sú však jej produkty vyhľadávané a dobre hodnotené už nejaký ten rok. Vyznačuje sa pekným dizajnom, kvalitným prevedením a tiež primeranou cenou. Najnovší vysávač MinSu NV-01 môže pokojne súperiť s konkurentmi od Xiaomi či Roomba – stojí však len zlomok z ich ceny. Dnes vám o jeho schopnostiach a dôvodoch, prečo by ste tento vysávač mali chcieť tiež, povieme viac.

MinSu NV-01 : Funkcionalita a výkon

Výkon 2200Pa a “brushless” motor v tomto vysávači bez problémov porazia nie len prach, ale aj väčší neporiadok, ako je rozsypaná ryža či väčšie omrvinky. Priestor mapujú infračervené a ultrazvukové senzory, aby bol výsledok vysávania čo najoptimálnejší. Algoritmus, ktorý na to vysávač používa, sa nazýva SLAM a podľa dizajnérov tohto robota sa spoľahlivo postará o pokrytie až 99-percent podlahy. Vysávač sa nezablokuje pri strete s nábytkom ani stenou a pracuje so zmyslom pre detail. Vďaka senzorom na spodnej časti krytu sa MinSu nezrúti zo schodov a hravo zvládne 15mm prevýšenia aj 15° sklony.

MinSu NV-01 okrem suchého vysávania zvládne aj mopovanie na mokro. Stačí naplniť jeho 100ml nádobku vodou a čistiacim prostriedkom a zvoliť si adekvátny mód. Hoci nádobka je v porovnaní s niektorými inými robotickými vysávačmi pomerne malá, vďaka efektívnej a šetrnej práci s tekutinou vysávaču dokonale postačuje. Po skončení cyklu či pri vybití batérií, vysávač sa automaticky vracia k svojej nabíjacej základni. Robot celkovo spotrebuje len 30W, je teda aj celkom úsporným riešením. 

MinSu NV-01 : Ovládacie prvky

Ovládanie robotického vysávača MinSu NV-01 je celkom jednoduché. Na vonkajšom kryte sú tri hardvérové tlačidlá pre zmenu módu a spúšťanie vysávania. Ovládať ho však môžete aj diaľkovým ovládačom. NV-01 má tiež praktický LCD displej, na ktorom vidíte aktuálny stav aj presný čas. Tá pravá zábava sa však začne až po nainštalovaní špeciálnej aplikácie, ktorá je dostupná pre iOS aj Android a kompatibilná je so všetkými druhmi smartfónov aj tabletov.

Appka vám dá dokonalý prehľad mapy vašej podlahy, ktorú vypočíta algoritmus SLAM pomocou senzorov zabudovaných vo vysávači. Vďaka tomu si môžete naplánovať presnú trasu vysávania a rozhodnúť, ktoré miestnosti chcete povysávať či mopovať. Appka tiež ukazuje presný zostatok metrov štvorcových na vyčistenie, stav batérie či čas zostávajúci do konca cyklu. Vysávanie môžete nastaviť aj v predstihu – napríklad, každý pondelok a stredu na 9:00. Vy budete v práci či škole a váš MinSu bude zatiaľ usilovne upratovať. A aby toho nebolo málo, vysávač môžete pripojiť aj k Alexe a ovládať hlasom. Chytré!

MinSu NV-01 : Dizajn

MinSu vyzerá veľmi podobne, ako väčšina hi-endových robotických vysávačov. Je tenučký, takže sa pohodlne mestí aj pod gauč či posteľ. Vrchná časť krytu je elegantná s metalickými odleskmi. Kontúry vysávača sú zaoblené, čo mu pomáha bez kontaktu preplávavať okolo hrán a nožičiek nábytku. Metličky MinSu vysávača môžete po ich opotrebovaní vymeniť. Prachový kontajner má kapacitu 500ml, takže ho nemusíte meniť príliš často. 

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelMinSu NV-01
ČipsetARM380S
SenzoryGyroskop, infračerevené svetlo, ultrazvuk
Sanie2200 Pa
Výkon30 W
Hluk 65dB
Prevádzkado 2 hodín
Batéria2600 mAh Li-Io
Kapacita nádob500 ml prachová, 100ml vodná
Prekonávanie prekážok15 mm, 15 stupňov
Rozmery33.00 x 33.00 x 12.00 cm
Hmotnosť2.8kg
Obsah balenia1 x vysávač, 1 x diaľkové ovládanie, 1 x adaptér, 1 x čistiaca metlička, 1 x nabíjacia základňa, 1 x nádržka, 2 x bočná metlička, 2 x mop, 2 x sada displeja, 1 x sacia násadka, 1 x anglický manuál, 1 x Ainštalačné inštrukcie pre aplikáciu

 

 

Na záver

MinSu je šikovný robotický vysávač, ktorý si poradí v každej situácii. Spárujte ho s appkou vo vašom smartfóne alebo Alexou a máte parádnu inteligentnú vychytávku, ktorá obstojí aj v porovnaní s podstatne drahšími konkurentmi. Keď už sme pri cene, tá je v prípade MinSu NV-01 je skutočne dostupná pre každý rozpočet. Aktuálne zaň na GearBest zaplatíte len 142.06€.

Prejsť k MinSu NV-01 na GearBest