Čínska firma SJCAM má na konte celkom zaujímavé portfólio cenovo dostupných audio – vizuálnych hračiek, prevažne ide o obľúbené akčné kamery. Teraz však prichádza s niečím trochu iným – svojou celkom prvou “bodycam“, teda kamerou, ktorá sa nosí priamo na tele. Takýto druh nahrávacieho zariadenia má množstvo praktických spôsobov využitia, napríklad aj v sektore bezpečnostných služieb, kde môže nahrávka neskôr slúžiť na doriešenie sporných situácií. Stále si ju však môžete aj pripnúť na ruksak či odev a užívať si ju na vytváranie akčných videí z vašich dobrodružstiev v prvej osobe. SJCAM A10 sa už v týchto dňoch dá na GearBest objednať vo výhodnom predpredaji. Poďme sa bližšie pozrieť na to, čo ponúka…

 

Konštrukcia a dizajn

Bodycam má s klasickou akčnou kamerou veľa spoločného a v mnohých prípadoch je dokonca možné využívať ju úplne rovnakým spôsobom. Jej primárny účel je ale predsa len trošku odlišný, a tak sa mierne líši aj jej dizajn a konštrukcia. Zatiaľ čo akčná športová kamera býva obvykle uchytená na vrchu helmy či kormidla bicykla, bodycam je priamo na tele, a tak by pre komfort svojho užívateľa mala s prirodzenou líniou tela čo najviac splývať. Aj SJCAM A10 teda nemá tvar kocky, ale skôr zaobleného obdĺžnika, ktorý pri nosení pôsobí takmer plocho.

Na upnutie na odev užívateľa slúži univerzálny klip na zadnej strane zariadenia. V balení ale nájdete aj prísavku, ktorá vám umožní uchytiť kameru na palubnú dosku a využiť ju tak ako praktickú bezpečnostnú kameru do automobilu.

 

Špecifikácie a funkcie

Veľkú časť predného panelu zaberá šošovka samotnej kamery, ktorá je schopná nahrávať až v 140° uhle. Aby ste si boli vždy istý, že máte v zábere naozaj presne to, čo chcete a potrebujete, môžete použiť infračervený laserový lúč nad šošovkou. Indikuje miesto, ktoré práve nahrávate. Kameru SJCAM A10 môžete využiť aj po tme, keďže má aj infračervené nočné videnie. Výrobca sľubuje tiež pohybový senzor, ktorý vás odľahčí od množstva zbytočných záberov mimo akciu. Kamera zaznamenáva pomocou integrovaného mikrofónu aj zvuk, dokonca v stereo móde.

Pokiaľ ide o kvalitu videa, na výber máte viacero formátov od WVGA (848 x 480) až po 1080P (1920 x 1080). Všetky videá sú v univerzálnom formáte MP4. SJCAM A10 dokáže robiť aj statické fotografie.

SJCAM A10 môžete prepnúť z farebného na čiernobiely mód. Využiť ale túto kamerku môžete aj pod vodou, keďže sa hrdo pýši certifikátom vodotesnosti IP65.

Kamera vám dáva k dispozícii praktický 2“ referenčný LCD displej s rozlíšením 240 x 320 pixelov. Má zabudovaný WiFi modul, ktorý by mal fungovať do vzdialenosti až 10 metrov. Okrem priameho prenosu nahrávaného obrazu môže WiFi slúžiť aj na diaľkové ovládanie zariadenia. Záznam sa ukladá na externú pamäťovú kartu s kapacitou až do 64GB.

Dostať do takto malého a pritom plne vyťažovaného zariadenia batériu s nejakou obstojnou životnosťou je vždy tak trochu problém. S kapacitou 2650mAh ale tá ukrytá v útrobách SJCAM A10 vydrží celkom obstojné 2 hodiny akcie. Nabíjanie prebieha cez USB kábel.

 

A takto SJCAM A10 vyzerá a funguje priamo v akcii: 

 

 

Na záver

SJCAM A10 je šikovná prenosná kamerka, ktorú môžete využiť v práci, súkromí aj pri rôznych akčných aktivitách. Ponúka množstvo užitočných funkcií a zaujímavých parametrov, vrátane nočného videnia, vodotesnosti či senzoru pohybu. Pokiaľ vás táto novinka zaujala, mali by ste určite zvážiť možnosť zadovážiť si ju práve teraz, keď stojí v predpredaji len lákavých 97 EUR a nejaké tie drobné. Jej cena pravdepodobne v riadnom predaji pôjde o kus nahor. Napriek tomu, že ide o predpredaj, môžete sa na ňu tešiť už celkom skoro – predpredaj sa končí 30. marca a objednávky sa začnú rozposielať už o 3 dni neskôr.

Objednať SJCAM A10 v predredaji na GearBest