UMIDIGI otvára rok 2019 vcelku veľkolepo – na trh vypúšťa svoj nový model UMIDIGI F1, ktorý sa môže pochváliť atraktívnym dizajnom s “kvapkovým” výrezom, skvelým displejom aj najaktuálnejším softvérom. Po ukončení predpredaja sa nedávno konečne dostal do riadneho predaja, no a GearBest, samozrejme, nemôže pri tom chýbať. Až do konca tohto týždňa (27. január 2019) môžete túto novinku objednávať s 30-percentnou zľavou len za 177.00€. Prvých 5 kupcov denne od 10:00UTC zase telefón s kódom GBUMIF11 môže mať len za neuveriteľných 99 dolárov. Poďme sa teda pozrieť, čo táto mobilná novinka vlastne dokáže…

UMIDIGI F1 : Konštrukcia a dizajn

UMIDIGI F1 vie ako zaujať na prvý pohľad. Hoci zdiaľky neprekvapuje žiadnou závratnou originalitou, pri bližšom pohľade na detaily človek nemôže neoceniť dômyslenosť jeho konštruktérov. F1 je pomerne veľký phablet s uhlopriečkou až 6.3″. Displej siaha až k okrajom s výnimkou vrchnej lišty, ktorú ozvláštňuje kvapkovitý výrez po vzore OnePlus 6T. Najzaujímavejšou časťou tohto modelu je po vizuálnej stránke určite chrbát. Krásne zaoblené a pomerne robustné hrany zaručujú pevný a príjemný úchop. Pri voľbe materiálov padla v UMIDIGI voľba na kov. Ten nie je len najodolnejším materiálom, ale dodáva tiež zariadeniu štipku luxusu a zaujímavú matnú patinu, ktorá ozvláštňuje jeho farebné odtiene. Vybrať si môžete hneď z troch verzií – klasickej čiernej, honosnej zlatej a neprehliadnuteľnej červenej, ktorá sa podarila hádam najviac.

Ovládacie prvky UMIDIGI F1 neprinášajú žiadne prekvapenia. Jediné hardvérové tlačidlá nájdete na hranách a senzor na odtlačok prsta je na svojom tradičnom mieste – uprostred zadného krytu.  

UMIDIGI F1 : Displej

UMIDIGI F1 má krásny 6.3″ displej skonštruovaný pomocou technológie IPS LTPS. Jeho pomer strán vzhľadom k rozmerom vychádza na 19,5:9 a rozlíšenie má krásnych 1080 x 2340, čo zodpovedá označeniu FHD+. V rámci strednej triedy, kam telefón svojou cenou aj parametrami zapadá, ide o veľmi príjemnú obrazovku – jemnučkú, bez náznakov zrnitosti, jasne a pohodle čitateľnú aj pri bežných vonkajších podmiekach. Farby sú pekne vyvážené, hádam skôr trošku chladné ako teplé. Jas aj kontrast sú absolútne dostačujúce. 

UMIDIGI F1 : Špecifikácie a funkcie

UMIDIGI F1 beží na  celkom slušne vychytanom čipsete Helio P60 od MediaTek-u. Je to procesor vybavený AI techológiami a v tomto roku ho asi uvidíme ešte v mnohých nových telefónoch z Ázie. Hoci, totiž, nejde vyslovene o nejakého trhača rekordov, bežné spôsoby využívania smartfónu, ako aj menej až stredne náročné videohry, zvláda utiahnúť absolútne hladko a spoľahlivo. Operačná pamäť má k dispozícii 4GB, úložisko je nadštandardné – 128GB. Ak oželiete jeden z dvoch Nano SIM slotov, môžete ho externou kartou ešte zväčšiť.

UMIDIGI si tentokrát skutočne šplhol najmä po softvérovej stránke – kým mnohým jeho ázijským konkurentom sa do nového Androida zatiaľ veľmi nechce, model F1 je už od výroby vybavený verziou 9.0. 

 

UMIDIGI F1 : Fotoaparáty

UMIDIGI F1 má na chrbtovej strane dva fotaparáty – ten hlavný má 16MP, doplnkový si vystačil s rovnou polovicou. Kvalita záberov je priamo úmerná triede a kategórii telefónu. Pri ideálnych svetelných podmienkach sú fotky krásne detailné, farby živé a verné realite, nechýba možnosť skrášliť si portrét beauty módom či vylepšiť jas s HDR. Selfie kamera síce na prvý pohľad zaujme vysokým počtom megapixelov (16.0), no v praxi je pomerne priemerná – teda, nie zlá, ale ani nijako výnimočná. 

UMIDIGI F1 : Nabíjanie a I/O rozhrania

UMIDIGI F1 svojou batériou príjemne prekvapuje – má kapacitu až 5150mAh, čo je dokonca o kúsok viac, ako má nový Armor 6 od Ulefone-u, ktorý sme vám predstavili nedávno (a od ktorého by to, na rozdiel od F1-ky, každý aj očakával). Táto kapacita vám pohodlne vystačí na 2,5 – 3 dni, a to aj pri plnohodnotnom využívaní všetkých jeho funkcií. Vďaka 16W nabíjačke túto obrovskú batériu opäť dobijete za necelé 2 hodinky. 

Hlavným konektorom zariadenia je klasický Type-C USB port. Nechýba mu ale ani 3,5mm výstup pre slúchadlá. Ďalší príjemný bonus prichádza v podobe funkcionality OTG.  

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelUMIDIGI F1
CPUHelio P60 Octa Core 2.0GHz
RAM4GB
ROM128GB (možnosť rozšíriť kartou až do 256GB)
OSAndroid 9.0
Displej 6.3-palcov,2340 x 1080 FHD+
Fotoaparátyvzadu 16.0MP + 8.0MP, vpredu 16.0MP
SIM2 Nano SIM karty (alebo 1 x SIM + 1 x TF karta)
SieteGSM: B2/B3/B5/B8
WCDMA: B1/2/4/5/6/8/19
TDD-LTE B34/38/39/40/41
FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28A/28B
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupyType-C, 3.5mm
Batéria5150mAh
Bluetooth4.2
WiFi802.11 b/g/n/ac
Rozmery15.70 x 7.50 x 0.90 cm
Hmotnosť0.187 kg
Obsah baleniaSmartfón, nabíjačka, USB kábel, ihla na SIM, zadné puzdro, manuál

 

Na záver

UMIDIGI F1 má stabilné a aktuálne softvérové aj hardvérové vybavenie – a to je, napokon, presne to, po čom väčšina užívateľov strednej triedy smartfónov túži najviac. Všetko ostatné, ako je obrovská batéria, OTG, krásny displej či zaujímavý dizajn, je už len príjemným bonusom navyše. Vo svojej cenovej kategórii je UMIDIGI F1 v tejto chvíli jedným z najatraktívnejších modelov na trhu. Ak vás zaujal, skočte si poň na GearBest, kým je k dispozícii za zvýhodnenú cenu. Stačí kliknúť nižšie…

Prejsť k UMIDIGI F1 na GearBest