XGIMI CC Aurora sa hrdo pýši prívlastkom „prvé prenosné kino“ – dáva vám, totiž, absolútnu bezdrôtovú slobodu a s ňou aj možnosť preniesť si vaše obľúbené multimédiá so sebou kamkoľvek práve potrebujete. Už jediný pohľad naň však napovie, že tento projektor ponúka aj iné hodnoty – je to naozaj krásna „imidžovka“, s ktorou sa iste radi kedykoľvek pochválite. A aby toho nebolo málo, účinným lákadlom je aj kvalitné ozvučenie od JBL. Poďme sa na túto krásnu krabičku pozrieť bližšie…

 

Konštrukcia a dizajn

XGIMI CC Aurora je už na prvý pohľad zaujímavý a nevšedný svojim „retro“ hranatým tvarom, ktorý z neho robí mimoriadne štýlový a pekný kúsok. Meria 137 x 134 x 119 milimetrov a váži 1,5 kilogramu, čo z neho robí pomerne robustný, ale stále veľmi pohodlne prenosný a skladný projektor. Konštrukciu z odolného ABS plastu vo sviežej bielej farbe dopĺňa šmrncový, ale najmä praktický remienok fungujúci ako rukoväť. K zariadeniu patrí aj trojnožka na vyvýšené umiestnenie a diaľkový ovládač.

 

Špecifikácie a funkcie

Dominantnými prvkami projektoru XGIMI CC Aurora je už na prvý pohľad jeho premietacie „oko“ a striebristý reproduktor. V oboch sa ukrývajú vcelku impozantné parametre. Projektor má síce natívne rozlíšenie len 720p (napokon, ako väčšina prenosných zariadení tohto typu), podporuje však aj vstup 4K videí, s ktorými si tiež poradí celkom obstojne. Zaujímavejším je už údaj o jeho svietivosti, ktorá dosahuje 350 ANSI lúmenov. Projektor tiež dokáže premietať čistý a ostrý obraz až na plochu o veľkosti až 180 centimetrov, čo je na účely, pre ktoré je určený viac než dostačujúce.

Pokiaľ ide o zvukovú výbavu, značka prémiového výrobcu audio techniky JBL na čelnom kryte grilu reproduktora je zárukou kvalitného ozvučenia, akým sa väčšina projektorov na domáce využitie rozhodne pochváliť nemôže. Ide o 40mm plnorozsahový duálny stereo systém s pasívnymi basmi a zariadenie aj vďaka nemu môžete celkom efektíve využívať aj ako bluetooth reproduktor.

 

Konektivita

XGIMI CC Aurora patrí k jedným z najuniverzálnejších zariadení svojho druhu na trhu a možnosti, ktoré vám dáva sú skutočne úchvatné a pestré. Ako jeden z mála ázijských projektorov, napríklad, poskytuje plnú kompatibilitu s Apple AirPlay, a to napriek tomu, že samotné zariadenie beží na báze Androidu. Jeho menu a interface sú, mimochodom, veľmi prehľadné a prívetivé. Od výroby zariadenie poskytuje predinštalovaný YouTube, nainštalovať si však doň môžete aj celú plejádu voliteľných aplikácií, ako je Netflix, HBO Go a podobne. Využiť môžete aj funkciu Miracast, ktorá umožňuje zrkadlenie displeja spárovaného smart zariadenia na premietacej ploche.

Pripojenie poskytuje dvojpásmový modul WIFI a Bluetooth vo verzii 4.0, ktorý sa vyznačuje šetrnosťou pri spotrebe energie.

 

 

Nabíjanie a I/O rozhrania

Prenosné zariadenia sú len také dobré, aká dlhá je životnosť ich batérie. Inými slovami – projektor, ktorý si so sebou môžete síce vziať kamkoľvek, ale be pripojenia na elektrickú sieť „umrie“ v polovici celovečerného filmu, vám na veľa nebude. XGIMI CC Aurora vám ponúka veľmi dobrú životnosť až 4 hodiny premietania v najvyššej kvalite svojich možností – teda štandardne dlhé celovečerné filmy si na nej pokojne pozriete aj dva. V standby režime jeho 20000mAh batéria vydrží dokonca ešte dvakrát viac.

Výrobca, ktorý financie na vývoj tohto zariadenia zháňal prostredníctvom crowdfundingu, myslel aj na svojich neázijských zákazníkov, preto vás iste poteší, že k projektoru automaticky dostanete aj EU koncovku a univerzálny sieťový adaptér.

 

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelXGIMI CC AURORA
Technológia premietaniaDLP
RozlíšenieNatívne 1280 x 720 , podpora 4K
Jas350 ANSI lúmenov
Kontrast 5000:1
Vzdialenosť od plochy1 – 3 m
Veľkosť obrazu40 – 180″
Pomer strán16:9 / 4:3
Lampa LED / 20W / životnosť 30000 hodín
Batéria20000mAh (4 h prehrávania / 8 h standby)
Zdroj110 – 240V
AudioZabudovaný stereo reproduktor, 30dB
Bluetooth4.0
WiFi802.11 a/b/g/n/ac
Rozmery13.80 x 13.50 x 11.90 cm
Hmotnosť 1.5 kg
Obsah balenia1 x projektor, 1 x diaľkové ovládanie (vyžaduje 2 x AAA batérie, ktoré nie sú súčasťou balenia), 1 x univerzálny adaptér, 1 x EU koncovka

 

 

 

Na záver

XGIMI CC Aurora nesľubuje nič, čo nedokáže. Toho, čo dokáže, je však viac než dosť. Ak hľadáte spoľahlivé, štýlové a praktické zariadenie na projekciu pre súkromné účely, je to úplne skvelá voľba. Bohaté možnosti konektivity a kompatibilita s množstvom zdrojov multimediálnej zábavy, batéria s dobrou životnosťou a prekrásny dizajn robia z tohto projektoru naozaj luxusný kúsok. S kupónom XGIMICC ho teraz na GearBest, navyše, môžete mať miesto plnej ceny 509 EUR už za 456 EUR 😉 

Prejsť ku kúpe XGIMI CC AURORA na GearBest