Ak by sme sa mali pri kúpe smartfónov rozhodovať len srdcom, väčšina z nás by zrejme siahla po nadupaných vlajkových lodiach s najnovším softvérom, ultra-výkonným hardvérom a množstvom inovatívnych funkcií. V živote však prichádzajú aj situácie, kedy sa treba rozhodovať podľa úplne iných parametrov. Či už nás limituje obmedzený rozpočet, alebo hľadáme nenáročný telefón pre dieťa či zamestnancov, občas, skrátka, potrebujeme naozaj super-lacný mobil. Aj vtedy však máme všetko právo na spoľahlivosť a bezchybnú funkčnosť nášho telefónu, no nie? Ak sa práve v takejto situácii nachádzate, určite neprehliadnite Xiaomi Redmi Go – mimoriadne lacný 4G Android zo stajne najprestížnejšieho čínskeho výrobcu súčasnosti. Na GearBest vás teraz vyjde len na 67 eur a pár drobných!

Xiaomi Redmi Go : Konštrukcia a dizajn

Android Go je super-ľahká verzia najnovšieho Androidu Pie (9), ktorá vznikla špeciálne pre potreby ekonomických smartfónov s maličkou operačnou pamäťou. Presne taký je aj Xiaomi Redmi Go, prvý smartfón z dielne svetoznámeho čínskeho výrocu Xiaomi, ktorý tento úsporný softvér využíva. Pokiaľ ide o jeho vzhľad, Xiaomi Redmi Go vyzerá ako iné ekonomické telefóny Xiaomi – teda pekne, minimalisticky a solídne. Na výber máte z čiernej a modrej verzie s ergonomicky zaoblenými hranami a ideálnymi rozmermi aj pre tých, ktorí si telefón radi strkajú do vrecka. 

Xiaomi Redmi Go : Displej a fotoaparáty

Xiaomi Redmi Go má 5-palcovú obrazovku s rozlíšením 1280 x 720 a pomerom strán pohodlných 16:9. Napriek tomu, že nejde o žiadny super-displej, je to stále celkom schopné HD-čko, na ktorom si úplne bezbolestne môžete popozerať aj nejaké tie videá.

Pokiaľ ide o fotoaparáty, Xiaomi Redmi Go má k dispozícii klasickú dvojúderku – jedna šošovka vpredu, jedna vzadu. Selfie cam má 5MP, zadný hlavný fotoaparát 8MP. Na vylepšenie fotografií môžete použiť sadu 13 kvalitných AI filtrov, množstvo scénických nastavení aj HDR mód. 

Xiaomi Redmi Go : Špecifikácie a funkcie

Ako sme spomínali už v úvode, Xiaomi Redmi Go je špecifický najmä využitím ultra-lite softvéru Android Go. Ten je skvelým spoločníkom malých operačných pamätí, ktoré zbytočne nezaťažuje a nebrzí. Ale má aj iné nezanedbateľné výhody – neobsahuje, napríklad, žiadny predinštalovaný “balast”, ktorý vám tak nebude kradnúť cenné miesto na úložisku aj ploche. Ďalšia parádna funkcia softvéru Android Go je schopnosť limitovať dátový prenos. Telefón s týmto operačným systémom vám teda dokáže ušetriť aj nejaké tie peniazky.

Xiaomi Redmi Go má štvorjadrový procesor Snapdragon 425 od Qualcommu s taktom 1.4GHz. Operačná pamäť pracuje so skromným 1GB, úložisko má 8GB, ale môžete ho rozšíriť externou pamäťovou kartou až na 128GB. O nejakú nadštandardnú funkcionalitu, samozrejme, výrobcovi v tomto prípade nešlo. Nečakajte teda žiadne NFC, dokonca ani senzor odtlačkov či čítačku čŕt tváre. Ak sa však práve nebudete pokúšať “rozbehať” na tomto juniorovi nejaké náročné videohry, budete jeho rýchlosťou a efektivitou určite príjemne prekvapení.   

Xiaomi Redmi Go : Nabíjanie a I/O rozhrania

Ďalšou výhodou softvéru Android Go je jeho energetická efektivita. Inými slovami – tento nenáročný telefónik dokáže zo svojej 3000mAh batérie vyžmýkať až 10 dní plnohodnotného fungovania na jediné nabitie!

Okrem nabíjacieho / dátového konektora na Xiaomi Redmi Go nájdete aj 3.5mm výstup pre slúchadlá. Má hneď tri kartové sloty, takže v ňom súčasne môžete mať 2 Nano SIM karty aj jednu pamäťovú kartu. No a spomeňme ešte dôležitý detail, že na tomto eknomickom telefóne v pohodičke môžete využívať aj rýchle 4G siete. 

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelXiaomi Redmi Go
CPUQualcomm Snapdragon 425, 1.4GHz
RAM1GB
ROM8GB (možnosť rozšíriť kartou až do 128GB)
OSAndroid Go
Displej 5.0-palcov, 1280 x 720 (HD 720), kapacitný
Fotoaparátyvzadu 8.0MP, vpredu 5.0MP
SIM2 x Nano SIM slot
SieteLTE: B1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 28 / 38 / 40
WCDMA: B1 / B2 / B4 / B5 / B8 / B20
GSM: B2 / 3 / 5 / 8
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupyType-C, 3.5mm jack
Batéria3000mAh
Bluetooth4.2
WiFi802.11 b/g/n
Rozmery15.56 x 7.21 x 0.95 cm
Hmotnosť0.155 kg
Obsah baleniaSmartfón, nabíjačka, ihla na SIM, kábel

 

Na záver

Xiaomi Redmi Go je skvelá ekonomická voľba. Ak potrebujete telefón skutočne najmä na telefonovanie a príležitostné surfovanie po webe či komunikáciu cez sociálne siete, toto je mimoriadne dobrá alternatíva. Úsporný softvér, základný, ale spoľahlivý hardvér, punc kvality renomovaného výrobcu a klasický vkusný dizajn. A to všetko teraz na GearBest len za 67.64€! Pre rýchly prístup k akcii kliknite nižšie…

Prejsť ku Xiaomi Redmi Go na GearBest