Xiaomi nie je len jedným z najobľúbenejších a najuznávanejších, ale aj najproduktívnejších čínskych výrobcov smart techniky. Tento rok už stihli vypustiť na trh celú plejádu smartfónov všetkých cenových kategórií. A nedávno sa k nim pridal ešte jeden, ktorý mieri doslova na masy. Jeho cena je totiž pod hranicou 200 eur a pri tom obsahuje všetko, po čom srdce bežného užívateľa môže pišťať. Volá sa Xiaomi Redmi Note 6 Pro a dnes si ho predstavíme bližšie.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro : Konštrukcia a dizajn

Xiaomi Redmi Note 6 Pro je telefón strednej triedy. Po vizuálnej stránke nesie všetky charakteristické znaky minimalistického dizajnu, ktorý jeho značku preslávil po celom svete. Dominuje mu veľký pretiahnutý displej, ktorému sa budeme venovať neskôr. Samotné telo je dizajnovo veľmi decentné, pekne zaoblené a matné. K dispozícii je zatiaľ čierna, modrá a ružová verzia. Neskôr by mala pribudnúť aj červená. Redmi Note 6 Pro sa vydal cestou výrezu nad displejom. Je pomerne výrazný a okrem duálneho fotoaparátu hostí aj zodva užitočné senzory či notifikačnú LED-ku. 

Note 6 Pro pozostáva z kombinácie dvoch materiálov. Horný a spodný diel je plastový, najväčšiu plochu chrbta tvorí eloxovaný hliník. Smartfón tak dostal to najlepšie z oboch svetov a udržal si tiež príjemne nízku cenu, ktorá by pri použití luxusnejších materiálov iste išla nahor. K zariadeniu automaticky dostávate aj jednoduché silikónové puzdro, ktoré zabráni jeho kĺzaniu v dlani aj usádzaniu odtlačkov a iných nečistôt. Na zadnej strane nájdete opäť duálny fotoaparát, ale tiež čítačku odtlačku prsta.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro: Displej

Xiaomi Redmi Note 6 Pro má gigantický 6.26″ displej, ktorý tvorí 81-percent z jeho tela. Chráni ho tvrdené sklo Gorilla Glass. Displej pozostáva z IPS LCD panela. Má teda veľmi príjemné a realistické farby. Rozlíšenie zodpovedá označeniu FullHD+ – 2280 x 1080. Pomer strán je 19:9.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro : Špecifikácie a funkcie

Príznačne pre telefón strednej triedy od Xiaomi, nový Redmi Note 6 Pro vyfasoval 1.8GHz Snapdragon 636. Je to stále pomerne nový čipset, ktorý sa vyznačuje spoľahlivým výkonom aj nižšou energetickou náročnosťou. Pre plynulú grafiku, ktorá stačí aj na množstvo populárnych videohier, je tu grafický akcelerátor Adreno 509.

Voľba pamäťovej konfigurácie je už na každom užívateľovi. Nižší model ponúka kombináciu 3+32GB, vyšší štandard 4+64GB. Úložisko môžete rozšíriť pamäťovou katou – budete na to však musieť oželieť jeden z dvoch dostupných SIM slotov.

Telefón beží na Androide 8.1 Oreo, hoci mu nechýa ani tradičná nadstavba Xiaomi – MIUI 9.6.6. Viac, než Android vám v tejto podobe môže nový Xiaomi pripomínať Apple – usporiadanie ikoniek na ploche je nápadne podobné. Oproti klasickému čistému Androidu tu tiež nájdete pomerne dosť predinštalovaných aplikácií. Či ich budete považovať za užitočné, alebo zbytočné, to už necháme na každom z vás 🙂 Pri troche nácviku vám ale, napríklad, výbornú službu urobí ovládanie gestami, ktoré telefón podporuje práve skrz túto systémovú nadstavbu. Pekné využitie môže nájsť aj funkcia dvojitého profilu – teda nezávislej a zabezpečenej paralely kompletného užívateľského rozhrania, ktorú môžete používať súbežne s tou hlavnou.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro : Fotoaparáty

Xiaomi Redmi Note 6 Plus má štyri fotoaparáty – dva vpredu a dva vzadu. Ten zadný pozostáva z hlavnej 12MP šošovky a pomocníka s 5MP, ktorý pomáha doostrovať najmä pri využívaní špecifických efektov. K foťáku patrí aj dvojtónový LED blesk. Predná kamerka má 20+2MP. Funkcionalitu fotovýbavy telefónu výrazne vylepšuje AI technológia, a tak aj keď nejde o najlepšie parametre na súčasnom trhu, fotografie s Note 6 Pro dokážete urobiť viac než uspokojivé. Najmä ak šošovkám nesťažujú prácu výrazne zhoršené svetelné podmienky.

Pokiaľ ide o nakrúcanie videí, k dispozícii máte režimy 480 / 720 a 1080p. Výsledky vášho nakrúcania budú veľmi príjemné najmä vďaka výkonnej optickej stabilizácii obrazu.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro : Nabíjanie a I/O rozhrania

Batéria Xiaomi Redmi Note 6 Pro má kapacitu 4000mAh. Je to teda nadpriemer a v praxi sa to skutočne prejavuje krásne dlhou výdržou. Pri nenáročnom užívaní ho dokonca nemusíte na nabíjačku dávať aj dva dni. Pokiaľ využívate naplno GPS, WiFi či Bluetooth, bude sa, samozrejme, táto doba skracovať. V polovici pracovného dňa vás ale rozhodne nezradí. Škoda, že výrobca tento telefón nevybavil žiadnym vylepšovákom či urýchľovačom nabíjania. Doplna však batériu nabijete za stále celkom znesiteľných 2,5 hodín. 

V minulosti bol Xiaomi pri voľbe vstupno-výstupných rozhraní dosť radikálny: všetko obsluhoval univerzálny Type-C konektor, neexistoval slot na SD kartu ani výstup pre slúchadlá, a tak ďalej. Dnes už je výrobca v tomto smere zmierlivejší a dôkazom je aj Note 6 Pro: má 3,5mm audio výstup, hybridný SIM/SD slot a Type-C dokonca celkom nahradil microUSB konektorom. Pokiaľ ide o sieťové pripojenie, tú bezdrôtovú internetovú obsluhuje duálny WiFi modul. Nechýba tu infračervený port, veľmi presné GPS, ale ani 4G (verzia Global z GearBest je plne kompatibilná so slovenskou LTE sieťou).

Technické parametre

SúčiastkaParametre
ModelXiaomi Redmi Note 6 Pro
CPUQualcomm Snapdragon 636 Octa Core 1.8GHz
RAM3GB / 4GB
ROM32GB / 64GB (možnosť rozšíriť kartou až do 128GB)
OSAndroid 8.1 / MIUI 9.6.6
Displej 6.26-palcov, 2280 x 1080 pixelov, Corning Gorilla Glass, IPS LCD
Fotoaparátyvzadu 12.0MP + 5.0MP, vpredu 20.0 + 2.0MP
SIMNano SIM card + Nano SIM card / micro SD card
Siete● GSM: B2 / 3 / 5 / 8
● WCDMA: B1 / 2 / 4 / 5 / 8
● FDD-LTE: B1 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 20, TDD-LTE: B38 / 40
JazykyMultilanguage
Vstupy a výstupyMicroUSB, 3.5mm audio jack
Batéria4000mAh
Bluetooth4.2
WiFi802.11 b/g/n/ac
Rozmery15.79 x 7.64 x 0.82 cm
Hmotnosť0.160 kg
Obsah baleniaSmartfón, sieťový adaptér, ihla na SIM, USB kábel, zadné puzdro, manuál

 

Na záver

Xiaomi Redmi Note 6 Pro je výsledkom veľmi dobre vyhodnotených potrieb a preferencií užívateľov strednej triedy smartfónov. Tým je, napokon, firma Xiaomi známa dlhodobo. Opäť teda nesklamala. Note 6 Pro výborne vyzerá, má prekrásny veľký displej a spoľahlivý výkon. Na výber máte z dvoch pamäťových verzií, cenový rozdiel medzi nimi je pomerne zanedbateľný. Ak ku kúpe pristúpite v týchto dňoch, dostanete na GearBest peknú zľavičku, s ktorou vás 3+32GB model vyjde na rovných 176 eur a 4+64GB na 202.40 eur. Stačí kliknúť na tlačidlá nižšie a ste priamo na stránkach jednotlivých produktov.

Prejsť ku XIAOMI Redmi Note 6 Pro (3+32GB) na GearBest
Prejsť ku XIAOMI Redmi Note 6 Pro (4+64GB) na GearBest