Počas 5 rokov svojej existencie, GearBest narástol na jednu z najvýznamnejších medzinárodných nákupných webstránok s viac než 40 miliónmi zákazníkov z celého sveta. Napriek takému mnohonásobnému rastu si však GearBest do dnešných dní zachováva rovnaké hodnoty, s akými pred piatmi rokmi začínal so zreteľom na túžbu sprostredkovávať svetu prístup k dobrým a kvalitným vychytávkam, ktoré im zlepšia životnú úroveň.

Ako míňame päťročný míľnik našej existencie a vchádzame do šiesteho roka na trhu, rozhodli sme sa pre radikálnu vizuálnu zmenu a implementovali sme imidž, aký bude lepšie vystihovať kľúčové hodnoty, ktoré nás dostali tam, kde sme dnes. S ohľadom na to sme vám tento týždeň so zatajeným dychom predstavili novučičkú a vzrušujúcu identitu našej značky, ktorá odzrkadľuje radosť, s akou hľadíme vpred do ďalšej päťročnice nášho pôsobenia.

Kľúčová inšpirácia

Minulý rok sa dizajnérsky tím GearBest stretol, aby prediskutoval niekoľko dôležitých otázok a aspektov smerovania našej značky a pokúsil sa nájsť najvhodnejší spôsob, ako ich komunikovať prostedníctvom našej firemnej identity. Zhodli sa na týchto kľúčových úlohách:

  • Redefinícia farebných podtónov značky tak, aby lepšie vystihovala jej pozitívny a energiou nabitý odkaz.
  • Ostať verný pôvodu značky GearBest, udržať konzistenciu a kontinuitu toho, čo GearBest za päť rokov dosiahol.
  • Vytvoriť jasnejší a zjednodušený slogan, ktorý by niesol modernú víziu GearBest.

Vývoj a smerovanie k novému GearBest

Úchvatné nové logo GearBest – klasická čierno-žltá ikonka smajlíka transformovaná z veľkého písmena G – sa vykryštalizovalo zo 40 originálnych a kreatívnych námetov od 17 talentovaných dizajnérov, ktorí sa na tomto prerode entuziasticky podieľali.

Výber farieb:

Nový GearBest ostáva verný čierno-bielym koreňom pôvodnej identity, avšak pridáva k nim aj živšiu a súdobejšiu tretiu farbu: žltú

Biela: jednoduchosť, dokonalosť a čistota

Čierna: elegancia, profesionalita a moc

Žltá: pozitivita, veselosť, energia a sviežosť

Táto charizmatická kombinácia trojice jednoduchých farieb je synergiou stelesňujúcou poslanie GearBest: poskytovať ten najlepší zážitok, byť príkladom najvyššej úrovne profesionality vo vzťahu k zákazníkom a oživiť radosť, ktorá sa spája s každou návštevou GearBest.

Usmievajúca sa ikona: Písmenko G znovuobjavuje a redefinuje klasický znak smajlíka. Reprezentuje túžbu GearBest byť miestom, kde vládne pohoda a inšpirácia pre všetkých nakupujúcich zákazníkov.

Textový font: V porovnaní s pôvodným logom GearBest má to nové oveľa menej hrán. Stelesňuje to skutočnosť, že GearBest je zavedená značka s dobre obrúsenými hranami a ponúka zákazníkom nepreberné možnosti.

Kľúčové slová: Kvalita, cenová dostupnosť a zábava. To je stručný a výstižný odkaz od GearBest každému individuálnemu zákazníkovi. Tieto kľúčové slová stelesňujú našu misiu – poskytnúť svetu vyššiu životnú kvalitu v každom aspekte.

Kvalita: Produkty prémiovej kvality

Cenová dostupnosť: Nakupovanie by malo byť pre každého

Zábava: Nakupovanie je zábavný, príjemný a interaktívny zážitok

Implementácia nového vizuálu GearBest v praxi:

Na záver…

Vďaka svojmu dynamickému a kontinuálnemu rastu sa GearBest za posledných 5 rokov ukázal byť globálnym úspechom. To by, samozrejme, nebolo možné bez podpory a dôvery každého jedného z našich zákazníkov. S touto vzrušujúcou novou identitou, GearBest ostáva verný kľúčovým hodnotám, s ktorými kedysi začínal. GearBest tu bude pre všetkých zákazníkov – starých aj nových. Tešíme sa na ďalších 5, ale aj oveľa viac spoločných rokov.

Prejdite do e-shopu GearBest hneď teraz!